Celkové škody se vyšplhaly na více než sto padesát tisíc korun.

U první z nehod zasahovali policisté v pondělí kolem šesté hodiny ráno u Prosenic. Pětatřicetiletý řidič tudy projížděl svým Fordem směrem od Přerova.

„Na čtyřramenné křižovatce směrů Prosenice a Lipník nad Bečvou odbočoval vlevo na Buk. Přes ostré slunce přehlédl cyklistu, který jel od Oseku nad Bečvou po hlavní silnici směrem na Přerov,“ popsala incident přerovská policejní mluvčí Irena Urbánková.

Řidič do šestačtyřiceti­letého cyklisty narazil a ten přes kapotu auta a čelní sklo upadl na zem.

„Jezdec na kole se zranil lehce. Alkohol na místě vyloučila dechová zkouška,“ dodala Urbánková. Na autě vznikla škoda pět tisíc, na kole o pět set korun více.

O několik hodin později havarovalo auto v obci Čechy nedaleko Přerova. Dvaatřicetiletý řidič jel kolem druhé hodiny odpoledne autem značky BMW směrem na Přerov.

„Po projetí pravotočivé zatáčky nepřizpůsobil rychlost jízdy technickému stavu silnice, vyjel s autem vlevo a poté strhl řízení vozidla vpravo, kde vjel do silničního příkopu a narazil přední stranou auta do stromu,“ upřesnila policejní mluvčí.

Mladý muž se při nehodě nezranil a i v tomto případě dechová zkouška prokázala, že před jízdou nepil alkohol. Na místě museli zasahovat i přerovští hasiči. Celková škoda byla vyčíslená na sto tisíc korun.

Dva zranění motorkáři

K výčtu pondělních nehod se připojili i dva motorkáři. První z nich havaroval u Stříteže kolem půl čtvrté odpoledne. Šestapadesátiletý cizinec jel na motocyklu Kawasaki směrem od Olšovce, když najel na štěrk a dostal smyk.

„Řidič i s motorkou spadl na zem. V ostravské nemocnici, kam byl převezen, stanovili dobu léčení na několik týdnů,“ sdělila Urbánková.

Vzniklá škoda je pět tisíc korun.

Dalším zraněným byl v pondělí večer jednadvacetiletý řidič, který jel na motorce značky Suzuki od Hranic na Opatovice. Když projížděl zatáčkou, řidič Škody Felície, který vyjížděl z lesní cesty, mu nedal přednost v jízdě.

„Motocyklistu ohrozil a ten spadl na silnici. Poté jej záchranka převezla do hranické nemocnice k ošetření. Podle lékařské zprávy byla doba léčení stanovena na čtrnáct dnů,“ řekla policejní mluvčí.

Na motorce vznikla škoda čtyřicet tisíc korun. V obou případech vyloučila dechová zkouška přítomnost alkoholu