Starší žena za volantem opelu se pravděpodobně plně nevěnovala řízení a před budovou nečekaně vyjela ze silnice na cyklostezku v Komenského ulici.

Podle ředitele krajské záchranky Ivo Mareše převezla sanitka obě zraněné do přerovské nemocnice.

„V době transportu byly plně při vědomí a lékaři mají podezření na otřes mozku. Přesnější diagnózu ale určí teprve další vyšetření,“ sdělil Mareš.

Mluvčí přerovské nemocnice Hana Szotkowská uvedla, že dívky mají lehké až středně těžké zranění a jsou ve stabilizovaném stavu.

„V současné době jsou v péči chirurgů a traumatologů. Až další provedená vyšetření potvrdí, zda budou hospitalizovány na oddělení. Vzhledem k charakteru zranění se to dá ale předpokládat,“ konstatovala.

Řidička prý telefonovala

Za nehodu ale více než páteční hustý provoz může řidička opelu, která se při řízení nesoustředila.

Svědci celé události uvedli, že za jízdy telefonovala, nečekaně vyjela ze směru jízdy, a narazila do dívek.

„Stáli jsme s kamarádem na přechodu pro chodce v Palackého ulici. Z ní se najednou vyřítila do Komenského řidička, která místo toho, aby jela normálně dál po silnici, vyjela z cesty až na trávu před školou. Jednu dívku táhlo auto na kapotě, druhou náraz odhodil o kus dál,“ popsal událost jeden ze studentů gymnázia Michal Barbořík.

Policisté nyní přesné příčiny nehody šetří, podle předběžných výslechů se ale řidička nevěnovala řízení.

„Alkohol u ní vyloučila dechová zkouška a na voze Opel Astra je škoda 30 tisíc,“ uzavřela mluvčí přerovské policie Irena Urbánková.

Otřeseni událostí byli rodiče jedné ze zraněných dívek, kteří bezprostředně po události dorazili na místo.

„Zrovna dnes se měly obě fotit na tablo, už byly nalíčené. Místo toho jedeme do nemocnice,“ pokrčila rameny zoufalá matka studentky.

Ředitel Gymnázia Jakuba Škody Jan Raška před policisty nahlas kritizoval nepřehlednou dopravní situaci v Komenského ulici.

„Několikrát jsme upozorňovali, jak je místo před školou nebezpečné, až se nakonec něco stalo,“ narážel ředitel na skutečnost, že na přechod pro chodce v Komenského navazuje plynule cyklostezka.

Chodci se musejí vyhýbat cyklistům a úsek je kvůli tomu značně nepřehledný.