Osmašedesátiletý řidič vozidla Kia Ceed, který cestoval s šestiletým dítětem, vyjížděl od benzinky a pravděpodobně nedal přednost autu jedoucímu po hlavní silnici.

„K nehodě došlo v okamžiku, kdy vozidlo Kia Ceed vyjíždělo na ulici Olomoucké od čerpací stanice směrem na Ostravu a vjelo do pravého jízdního pruhu, kde projíždělo vozidlo Renault Clio rovněž směrem na Ostravu," informovala krajská policejní mluvčí Irena Urbánková.

Do přední částí vozidla Renault narazil řidič levým bokem auta Kia.

„Při nehodě bylo zraněno šestiletého dítěte, které bylo řádně usazeno v dětské autosedačce. Řidiči zraněni nebyli, alkohol byl u obou vyloučen dechovými zkouškami," pokračovala policejní mluvčí.

Celková škoda byla předběžně vyčíslena na 170 tisíc korun. Policisté okolnosti nehody vyšetřují, a zjišťují rozsah zavinění obou účastníků.

„V této souvislosti jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti, na který trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody až na jeden rok nebo zákaz činnosti," doplnila Irena Urbánková.