„Důvodem havárie byl pravděpodobně mikrospánek dvaadvacetiletého řidiče. Ten s vozidlem v nezjištěné rychlosti vyjel vpravo mimo zpevněnou část komunikace a následně narazil pravou částí vozidla do kovového oplocení,“ informovala krajská policejní mluvčí Marta Vlachová. Podle jejích slov náraz řidiče probudil a ten pak chtěl najet zpět na pevnou silnici.

„Najel na svodidla, po kterých dále pokračoval v jízdě středem svého vozu. Po 68 metrech bylo vozidlo strženo vpravo mimo komunikaci, kde sjelo ze svahu dolů a narazilo do betonové součásti schodiště a do betonové mostní konstrukce,“ pokračovala v popisu nehody Vlachová. Mikrobus se odrazil, dopadl dvacet metrů daleko a převrátil se na střechu.

Hasiči dostali informaci o nehodě ve 22.15 hodin. sdělil Jako první na místo dorazili hasiči z Hranic, poté i jednotka z Lipníku nad Bečvou a Nového Jičína.

„Hasiči po příjezdu vyprostili z vozidla převráceného na střeše jednu osobu, ostatní se již bezpečně dostali z vozu ven,“ uvedl krajský mluvčí olomouckých hasičů Zdeněk Hošák. Na místě bylo zjištěno, že v mikrobusu cestovalo celkem devět lidí. Osm z nich bylo zraněných.

Záchranáři jim poskytli prvotní pomoc, poté byli zranění převezeni do tří nemocnic, hranické, přerovské a olomoucké.

„Měli různá zranění, od lehkých až po středně těžká. Byla tam ale i podezření například na otřes mozku či poranění pánve,“ řekl ČTK náměstek Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje Jan Weinberg.

Hranická jednotka hasičů poté provedla na havarovaném vozidle protipožární opatření a zajistila mikrobus proti úniku provozních kapalin.

„Dále hasiči nasvěcovali místo nehody během vyšetřování policií a při odstraňování autovraku specializovanou firmou. Na základnu se vrátili až před půl čtvrtou hodinou ráno,“ doplnil Hošák.

Škoda byla vyčíslena na 441 tisíc korun. (jen, čtk)