Zřejmě z důvodu špatného nastavení vybuchl ve sklepních prostorách rodinného domu v řadové zástavbě kotel na tuhá paliva.

Při výbuchu byly zraněny dvě ženy – čtyřicetiletá matka a její devatenáctiletá dcera.

Obě zraněné převezla záchranka do přerovské nemocnice. „Nejdříve bylo slyšet jen syčení, a potom se ozvala hrozná rána. Vůbec jsme nevěděli, co se stalo, a hlavně měli strach o tatínka. Šel se totiž k sousedům na porouchaný kotel podívat,“ popisovala Kamila Rédrová z vedlejšího domu.

Její matka k tomu dodala: „Manžel je instalatér, a tak se šel podívat, co se děje. Sotva vyšel ven na ulici, tak to bouchlo,“ řekla. Podle svědků byla v té době v domě čtyřicetiletá žena se svými dvěma dcerami ve věku 19 a 16 let.

„Matka i se starší dcerou skončily v nemocnici. Jejich poranění je ale naštěstí jen lehčího rázu,“ shrnula přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Mladší, šestnáctiletá dcera, utrpěla šok. Příbuzní ji hned poté odvedli z místa a snažili se uklidnit. Exploze poničila část rodinného domu.

„Nejvíce zasáhla sklepní prostory, vyražené bylo i sklo na dveřích ve vyvýšeném přízemí. První patro domu ale zůstalo mimo ohnisko výbuchu,“ doplnila Zajícová.

Podle zasahujících hasičů měli majitelé domu ve sklepě dva kotle – jeden na plyn a druhý na tuhá paliva. „Neměli ale puštěný ventil, takzvaný šoupák, kterým se voda vrací zpět do kotle. Kotel se proto přehřál a explodoval,“ popsal jeden z přítomných hasičů.

Přesnou škodu zatím policie nevyčíslila.