Když ho policisté dopadli v místě bydliště, odmítl se podrobit dechové zkoušce na alkohol, za což mu hrozí pokuta od 25 do 50 tisíc korun a zákaz řízení všech motorových vozidel od jednoho roku do dvou let.

„Třiačtyřicetiletá řidička vozu značky Fiat jela ulicí Pod Nemocnicí v Hranicích a na křižovatce s ulicí Skalní zastavila na pokyn „Stůj, dej přednost v jízdě!“ a dávala přednost automobilu značky Honda. Vůz jel z levé strany po hlavní silnici,“ popsal policejní mluvčí František Kořínek.

Řidič Hondy odbočil do ulice Pod Nemocnicí a z dosud nezjištěných příčin měl přejet do protisměru, kde měl narazit do zadního blatníku stojícího fiatu. Po nehodě z místa bez zastavení ujel.

„Řidička fiatu si zapamatovala registrační značku vozu Honda a věc oznámila na linku 158. Na základě jejích informací policisté dvaašedesátiletého řidiče Hondy kontaktovali v místě bydliště,“ řekl.

Podle muže mělo dojít k havárii tak, že do něj narazila neznámá řidička s vozidlem Fiat. Po nehodě měl na místě zůstat stát a řidička Fiatu ujet. „Přiznal se, že po havárii požil alkohol, ale odmítl se podrobit zkoušce a lékařskému vyšetření,“ doplnil. Ke zranění nedošlo a škoda je 6 tisíc korun.