Řídil opilý, vymetl příkop

V noci ze soboty na neděli se na silnici mezi Přerovem a obcí Čechy vyboural osmačtyřicetiletý řidič.

„Kolem třetí hodiny ráno došlo na silnici druhé třídy k havárii, při níž figuroval i alkohol,“ uvedla přerovská policejní mluvčí Irena Urbánková. Nejenže řidič Fiatu řídil pod vlivem, ale po projetí levotočivé zatáčky na přímém úseku nepřizpůsobil rychlost počasí ani svým schopnostem.

„Na mokré vozovce dostal smyk a s autem vjel do levého silničního příkopu,“ řekla mluvčí. Dechová zkouška u muže naměřila nejdříve 1, 34 promile, opakovaně pak 1, 63 promile alkoholu v dechu.

„Po poučení se řidič podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve v nemocnici,“ dodala Urbánková. Muž se při nehodě nezranil, škoda byla vyčíslena na deset tisíc korun.

„Řidič je podezřelý z ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí až tříletý pobyt za mřížemi, peněžitý trest nebo zákaz činnosti,“ sdělila mluvčí.

Dostala smyk a narazila do stromu

K další dopravní nehodě vyjížděli policisté v neděli odpoledne. Na silnici druhé třídy u Staré vsi bourala kolem čtvrté hodiny šestatřicetiletá řidička.

„Žena jela autem značky Nissan od Staré Vsi na Říkovice. Po projetí pravotočivé zatáčky na přímém úseku silnice nezvládla řízení a s autem najela na pravou stranu silnice, kde se auto rozhoupalo,“ popsala nehodu Urbánková. Následkem toho strhla řidička řízení vlevo, dostala smyk a přejela do levého silničního příkopu, kde narazila do stromu. Mladou ženu převezla záchranka do přerovské nemocnice k vyšetření.

„Podle lékařské zprávy utrpěla lehká zranění s předpokládanou dobou léčení čtrnáct dní,“ upřesnila. Na místě zasahovali i přerovští hasiči, kteří odpojili autobaterii z havarovaného auta. Alkohol vyloučila dechová zkouška. Celková škoda byla vyčíslena na jednašedesát tisíc korun.

Udělala kotrmelec

Ani ne o hodinu později způsobil déšť další nehodu, tentokrát na silnici první třídy za Hranicemi směrem k Rozvodí. Čtyřiadvacetiletá řidička jela uvedeným úsekem v pravém jízdním pruhu na čtyřproudé silnici.

„Za silného deště nezvládla řízení a sjela do pravého silničního příkopu. Tam najela do odvodňovací stružky, kterou přejela na svah u silničního příkopu, kde se s autem převrátila zpět na silnici a zůstala s ním stát na kolech,“ popsala nehodu policejní mluvčí. Mladou řidičku odvezla sanitka i s jejím pětiletým synem do hranické nemocnice, kde ji jednorázově ošetřili. Její syn se při nehodě nezranil.

„Alkohol byl u řidičky vyloučen dechovou zkouškou. Celková škoda je dvaatřicet tisíc korun,“ uzavřela mluvčí.