Jeden z šoférů z místa utekl a k nehodě se přiznal až o několik hodin později. Druhý se choval k policistům agresivně a ti mu zabavili řidičský průkaz.

„K první dopravní nehodě došlo v sobotu kolem druhé hodiny v noci v obci Radslavice. Neznámý řidič jel s vozem Volkswagen Golf ve směru od Pavlovic na Přerov. Nepřizpůsobil rychlost jízdy namrzlému a zasněženému povrchu vozovky. Dostal smyk, poškodil betonový obrubník a narazil do sloupu elektrického vedení před místním domem,“ popsala nehodu přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Řidič poté nechal vozidlo odstavené levou částí na chodníku a z místa odešel. Ještě ve stejný den odpoledne se však na přerovský dopravní inspektorát dostavil třicetiletý muž, který je majitelem vozu a k nehodě se přiznal. Na voze vznikla škoda za 90 tisíc korun, na betonovém obrubníku za 2 tisíce a na sloupu elektrického vedení za 500 korun. Škodu za tisícikorunu utrpěla i fasáda domu.

Jízdu na namrzlé silnici nezvládl rovněž v sobotu v ranních hodinách čtyřiašedesáti­letý řidič vozidla Opel Astra. Ten jel z obce Lhota na Týn nad Bečvou.

„Na přímém úseku vozovky nezvládl řízení na zledovatělém a zasněženém povrchu a sjel do pravého příkopu. Přitom přední částí vozu narazil do sloupu telefonního vedení,“ sdělila mluvčí Sedláčková.

Dodala, že u místa nehody po několika minutách zastavil šofér autobusu, který nabízel řidiči osobního auta pomoc. „Ten však pomoc nejenže odmítl, ale byl navíc agresivní. Po příjezdu policejní hlídky na místo dokonce odmítl prokázat svoji totožnost. Výzvu k provedení dechové zkoušky rovněž odmítl a začal policisty slovně napadat,“ řekla Sedláčková.

Podle jejích slov policisté museli proti řidiči použít chvaty a poté jej převezli do nemocnice k lékařskému vyšetření, kde mu lékaři odebrali krev pro zjištění případného požití alkoholu před jízdou. Řidiči byl na místě zadržen řidičský průkaz.

Celková škoda byla vyčíslena na 15 tisíc korun, z toho na vozidle 10 tisíc a zbývajících 5 tisíc na sloupu telefonního vedení.