„Nehod, které měli na svědomí opilí řidiči, bylo více než obvykle,“ potvrdila přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Silniční kontroly navíc kromě řízení pod vlivem alkoholu odhalily i to, že lidé usedli za volant přes vyslovený zákaz řízení nebo neměli platný průkaz.

Tři dopravní nehody se staly už v pátek večer. Sedmačtyřicetiletý řidič jel ve Škodě 120 ve směru od Lipníku do Týna nad Bečvou. Po projetí zatáčky nezvládl řízení a přejel do protisměru, kde se střetl s nákladním vozem Mercedes Benz.

Škodovka sjela do příkopu, při nehodě ale nebyl nikdo zraněn. Řidič nadýchal dvě promile a policisté mu na místě zadrželi průkaz. „Hrozí mu obvinění z řízení pod vlivem návykové látky,“ shrnula policejní mluvčí.

Čtyři lidé, včetně viníka nehody, byli zraněni při páteční nehodě u Kokor. Řidič mazdy nedal při odbočování na Krčmaň přednost felicii a mezi oběma auty došlo ke střetu, při kterém utrpěli středně těžké zranění oba šoféři. Dvě spolujezdkyně z felicie pak měly lehký úraz. Viník nehody nadýchal téměř 1, 3 promile a hrozí mu obvinění z trestného činu.

V silně podnapilém stavu se o víkendu vydali do ulic i cyklisti. Jeden z nich se připletl pod kola řidiči v Lipné na Hranicku. „Dosud nezjištěný řidič jel od Oder na Potštát a před odbočkou na obec Lipná zachytil o kolo padesátiletého muže. Cyklista upadl na zem a řidič mu nabízel pomoc. Muž ji však odmítl a z místa odjel se slovy, že mu nic není,“ vylíčila mluvčí Michaela Sedláčková.

Krátce poté se ale zraněnému cyklistovi udělalo zle a na místo musela přijet záchranka, která jej převezla do hranické nemocnice. Lékaři kontaktovali policisty, a ti u něj provedli dechovou zkoušku. „Odhalila přítomnost 2, 24 promile alkoholu. Cyklista se však v nemocničním zařízení dlouho nezdržel a podepsal revers, aby mohl jít domů,“ doplnila Sedláčková.

V potoce přistál v sobotu nad ránem také opilý dvacetiletý řidič nákladního vozu Ford Tranzit, který havaroval v obci Nelešovice. Muž jel ve směru na Penčice a nezvládl řízení v zatáčce.

„Nejprve sjel do potoka, a potom narazil do betonové konstrukce mostu. Dechová zkouška u něj naměřila 2, 34 promile,“ uvedla Eva Koláčková z přerovské policie. Odběr krve řidič odmítl a za ohrožení pod vlivem návykové látky mu hrozí odnětí svobody až na jeden rok.

Několik opilců zadrželi přerovští policisté v uplynulých dnech i během namátkové kontroly řidičů. Téměř dvě promile třeba nadýchal řidič fordu tranzit, kterého v neděli ve dvě v noci zastavila hlídka v Hranicích.

V pátek v noci zase ohrožoval chodce opilý řidič ve Wurmově ulici v Přerově. Měl 1, 64 promile.