„K události došlo krátce po 10. hodině,“ informovala mluvčí přerovské policie Michaela Sedláčková.

Tragická nehoda se stala nedaleko zastávky v Brodku u Přerova. Policisté na místě zjistili, že před železničním přejezdem stojí odstavená Škoda Octávia. Tímto vozem podle svědků s největší pravděpodobností sebevrah na místo také přijel.

„Z registrace vozidel jsme zjistili majitele automobilu, a v této chvíli prověřujeme, zda se jedná o tutéž osobu, kterou zachytil vlak,“ informovala mluvčí Sedláčková.

Podle svědků se sebevrah pohyboval před tragickou událostí v kolejišti. Poté si lehl na záda na koleje a vyčkával na příjezd pendolina. „Událost šetříme a bude nařízena i soudní pitva,“ doplnila Sedláčková.

Jak uvedl mluvčí Českých drah Radek Joklík, doprava byla na této trati zastavena do 10.45 hodin. „Poté byl povolen průjezd po jedné koleji. Je pravděpodobně, že vlaky projíždějící touto stanicí nabraly kvůli této události nějakou dobu zpoždění,“ sdělil Joklík.

K úmrtím na železnici dochází na Přerovsku často. Jde buď o sebevraždu, nebo si lidé krátí cestu přes koleje.

Takový případ se stal i loni v Přerově. Dva muži si chtěli u viaduktu zkrátit cestu přes železniční trať při odvozu železného odpadu do sběrny.

Když přecházeli přes koleje, zachytila je projíždějící lokomotiva – oba muži byli na místě mrtví.