Před kruhovým objezdem U Jakuba se plně nevěnoval řízení svého vozu a přehlédl šestašedesátiletou ženu, která šla po vyznačeném přechodu pro chodce ve směru od Drahotuší na obec Rybáře.

„Auto narazilo pravou přední částí do chodkyně a náraz odhodil ženu přes přední kapotu a čelní sklo na silnici, kde zůstala ležet. Při pádu utrpěla těžké zranění a život jí nezachránil ani rychlý převoz do nemocnice,“ popsala přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Žena asi hodinu po převozu do olomoucké fakultní nemocnice těžkým zraněním podlehla. „Řidič zraněn nebyl a dechová zkouška u něj skončila s negativním výsledkem. Za ublížení na zdraví mu hrozí trest odnětí svobody až na pět let,“ řekla mluvčí Zajícová.

Na Přerovsku se jedná v krátké době už o druhý případ střetu vozidla s chodcem. Minulý týden v pátek srazil řidič ve voze Citroen devětasedmdesá­tiletého muže, který přecházel v Kozlovské ulici v Přerově přes cestu mimo vyznačený přechod. Senior utrpěl těžká zranění a nyní bojuje o život ve Fakultní nemocnici v Olomouci.