Policisté z Olomouckého kraje si opatrnost šoférů pochvalovali, přesto zejména na Šumpersku a Hranicku kvůli součinnosti sněhu s rychlou jízdou několik z nich havarovalo.

Auto v příkopu na Šumpersku

Nerozvážná jízda na vozovkách pokrytých námrazou či sněhovou břečkou přivedla v neděli 23. listopadutři vozidla na Šumpersku ke kolizi. Na rychlostní komunikaci za Mohelnicí dostal řidič osobního auta smyk a další vůz do něj narazil.

V druhém případě skončilo v příkopu a převrácené na střeše osobní auto jedoucí po silnici mezi Šumperkem a Bratrušovem.

A do třetice včera ráno mezi Vikanticemi a Šléglovem na Staroměstsku dostal muž za volantem smyk a narazil do stromu. Ani z jedné nehody si šoféři neodnesli zranění.

Takové štěstí neměla v pátek 21. listopadu v podvečer chodkyně na přechodu u křižovatky Lidické a Revoluční ulice v Šumperku. Osmačtyřicetiletý muž z Rapotína jel příliš rychle a v silném dešti se nevěnoval řízení. Sedmapadesátiletou ženu srazil a vážně ji přitom zranil na hlavě. Záchranná služba ji převezla do nemocnice v Šumperku.

Půl hodiny před nedělním polednem na nechráněném železničním přejezdu v Ramzové na Jesenicku narazil projíždějící vlak do vozíku připojeného za autem šestadvacetiletého muže. Ten tvrdil, že ačkoli se před kolejemi rozhlédl, vlak neviděl. „Řidiči stejně jako jeho vozu se nestalo nic. Vozík je zničený, fréza, kterou v něm převážel, poškozená a na lokomotivě zůstaly škody za patnáct tisíc korun,“ informovala mluvčí jesenické policie Tereza Neubauerová.

Převrácený kamion na Hranicku

O víkendu museli kvůli bohaté sněhové nadílce zasahovat jak hasiči na Hranicku, tak i policisté v různých částech přerovského okresu. Dopravu v neděli 23. listopaduzkomplikovala nehoda na kruhovém objezdu v Drahotuších blízko Hranic. U převráceného kamionu zasahovali hasiči.

V sobotu 22. listopadu se na Přerovsku staly tři dopravní nehody– v Předmostí, Henčlově a Nových Dvorech. Dva řidiči se lehce zranili. V neděli vyjížděli policisté ke třem dopravním nehodám v Hranicích a k jedné závažnější v obci Křtomile.

Prostějovsko a Olomoucko v normě

Prostějovské řidiče sníh nezaskočil. „Jsou opatrní a jezdí zodpovědně,“ informoval v sobotu večer službu konající operační důstojník policie. Ačkoli se ve výše položených částech okresu na Konicku a Drahansku tvořily sněhové jazyky a závěje, policie potvrdila, že se nestaly žádné vážné havárie a ani nestoupl počet nehod nad běžný průměr.

Také olomoučtí šoféři se o víkendu chovali na silnicích rozumně. „V sobotu došlo k osmi nehodám, všechny byly lehké a bez velkých zranění. V neděli havarovalo osm vozidel, z toho jedno těžce. Řidič Škody Felicia nezvládl kolem druhé hodiny ranní řízení na sněhu a zranil se tak, že musí ležet na jednotce intenzivní péče,“ řekl Jiří Brada z olomouckého policejního ředitelství.

Zpravodajové Deníku