V Přerově hned v pátek před pátou hodinou ranní usnul řidič za volantem Opelu Omega.

„Jednašedesátiletý muž jel po ulici Za Mlýnem směrem k Osmeku. Vlivem únavy usnul, dostal se do protisměru, najel na chodník a narazil do sloupu veřejného osvětlení,“ popsala událost přerovská policejní mluvčí Irena Urbánková.

Na místě museli zasahovat i hasiči.

„Zkontrolovali jsme únik pohonných hmot a provedli protipožární opatření. Protože po nárazu zůstal sloup ohnutý, označili jsme ho páskou,“ řekl mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Zdeněk Hošák.

Technické služby města Přerova musely sloup odstranit.

„Nebylo možné ho narovnat, byl ohnutý o pětačtyřicet stupňů. Demontovali jsme ho a v budoucnu ho bude muset nahradit nový,“ poznamenal František Němčák, vedoucí provozu veřejného osvětlení.

Předběžně vyčíslená škoda na sloupu je 10 tisíc korun, stejně velké poškození je také na autě. Řidiči, který naboural, dali policisté na místě dýchnout. Zkouška ale alkohol vyloučila.

Jeden vletěl do svahu, druhý do zaparkovaného auta

Ve stejný den po čtvrté hodině odpolední boural osmapadesátiletý řidič, který mířil od Hranic na Polom.

„Na přímém úseku nezvládl řízení svého vozu Škoda Felicia a havaroval do levého svahu vedle silnice,“ uvedla mluvčí policie.

Případ skončil třicetitisícovou škodou, muž žádné zranění neměl. Dostal na místě blokovou pokutu ve výši jeden tisíc korun. Na místo přijeli hasiči z Nového Jičína i z Hranic. Provedli pouze protipožární opatření.

Naštěstí také bez zranění se obešla i nedělní nehoda na Žerotínově náměstí v Přerově. Třiadvacetiletý řidič tu při couvání narazil do zaparkované Mazdy a způsobil škodu za 30 tisíc korun.

Na Škodě Octavii, ve které seděl, je škoda deset tisíc korun. Alkohol mu policisté nenaměřili, takže vyvázl jen s blokovou pokutou 1500 korun.