„Nehoda se stala čtvrt hodiny po půlnoci na výpadovce z Přerova směrem na Horní Moštěnici. Šofér pravděpodobně jel nepřiměřeně rychle a nevěnoval se plně řízení,“ sdělila mluvčí přerovských policistů Michaela Sedláčková.

Muž havaroval s vozem značky Nissan do nedávno vybudovaného ostrůvku pro chodce při odbočce směrem na místní část Lověšice. „Najel na něj levou přední stranou auta, které náraz vymrštil až k nedalekým zahrádkám. Osádka po dopadu z vozu vypadla,“ dodala Sedláčková.

Řidič na místě svým zraněním podlehl, jeho spolujezdkyni převezli s vážnými zraněními do Fakultní nemocnice v Olomouci. „U zemřelého soudní lékař provede pitvu a zjistí, jestli šofér pil před jízdou alkohol,“ doplnila Sedláčková.

Nedělní nehoda je už v pořadí třetí během jediného týdne, při které zemřel člověk na silnicích v regionu Přerovska. Začátkem týdne srazil vůz šestašedesátiletou chodkyni v Drahotuších na Hranicku, v pátek se podobná havárie stala v Přerově.

Žena přecházela cestu ve směru od marketu Tesco. Narazilo do ní auto a pětapadesátiletá chodkyně po pádu na silnici utrpěla vážná zranění, kterým podlehla při převozu do nemocnice.