„Řidič dosud nezjištěného vozu jel ve směru od Oder na Olomouc. Asi pět set metrů před Potštátem sjížděl z kopce a ve velké rychlosti na rovném úseku omezil a ohrozil důchodce na kole, který jel ve stejném směru jízdy,“ popsala přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Bezohledný šofér jel v těsné blízkosti seniora na kole a v době, kdy byl na jeho úrovni, začal bezdůvodně a intenzivně troubit klaksonem. Senior nezvládl řidítka, a když auto projelo kolem, upadl na zem.

„Při pádu utrpěl těžké zranění, které si vyžádá dobu léčení na šest týdnů. Záchranka ho převezla do hranické nemocnice,“ řekla mluvčí. Řidič osobního vozu, který nehodu způsobil, dál nerušeně pokračoval v jízdě. Nezajímalo ho, jestli je cyklista zraněný, a zda nepotřebuje pomoc.

Policie hledá svědky

„Neznámému šoférovi nyní hrozí stíhání pro těžké ublížení na zdraví z nedbalosti a neposkytnutí pomoci. Může strávit až pět let za mřížemi,“ upřesnila Zajícová.

Policie v souvislosti s případem žádá svědky, kteří by mohli poskytnout k okolnostem nehody bližší informace, ať se obrátí na nejbližší služebnu, nebo kontaktují bezplatnou linku 158. „Neznámý řidič jel ve voze značky Lexus bílé barvy,“ uzavřela Zajícová. (pu)