Nehoda se stala u nájezdu nedaleko supermarketu Kaufland před půl devátou ráno.

BMW 520 s dvoučlennou posádkou vletělo do felicie, ve které jeli čtyři cestující, někteří z účastníků nehody byli cizinci.

Podle prostějovské policie byla řidička BMW z Ukrajiny, trvale však žila v Rozvadově. Ve stejném městě žil i její dvaačtyřicetiletý spolujezdec, který byl Němec.

Za volantem felicie seděl dvaašedesátiletý Čech. S ním cestoval ve voze jedenačtyřicetiletý muž s českým a panamským občanstvím jeho manželka z Panamy a jejich jedenáctiletá dce­ra.

„Všichni utrpěli těžká mnohočetná zranění. Dva lidé v BMW a dva ve felicii zemřeli okamžitě, dítě a mladší muž z felicie ještě měli teoretickou šanci, proto lékaři začali s jejich oživováním. Během resuscitace však oba zemřeli,“ uvedl Jan Weinberg z olomoucké záchranné služby Jan Weinberg.

Vrazilo do BMW jiné auto?

Proč BMW vletělo do protisměru policisté vyšetřují.

Podle svědectví, které se objevilo na internetové diskuzi Prostějovského deníku mohlo před tím do vozu narazit jiné auto.

„Jeli jsme po nehodě okolo, směrem od Brna bylo na krajnici zepředu zdemolované auto jako po nárazu. Hned nás napadlo, že řidič musel narazit do toho BMW, které to pak vymrštilo do protisměru. BMW nemělo žádnou brzdnou dráhu. Řidič toho zepředu nabouraného auta stál na krajnici a telefonoval. Vypadalo to, jakoby předtím vrazil do BMW, to vylítlo do prostiměru a střetlo se se škodovkou. Bylo to otřesné!,“ popsala svůj zážitek na diskusním fóru čtenářka Iva.

Policie zatím s verzí třetího účastníka nehody nepracuje.

„Když jsme dorazili na místo, nikdo takový tam nebyl, ani nemáme podobné svědectví,“ uvedla mluvčí prostějovských policistů Eva Čeplová.

Tragická nehoda na R46 v Prostějově, při které zemřelo šest lidí
Tragická nehoda na R46 v Prostějově, při které zemřelo šest lidí
2x foto: HZS Olomouckého kraje

Vyšetřovatelé si však dosud nedokážou vysvětlit proč BMW skončilo v protisměru.

„Střet s jiným vozidlem by mohl být příčinou. Proto prosíme každého, kdo v tomto místě nebo v blízkosti po nehodě viděl poškozené auto, aby nám dal informaci buď na čísle 158 nebo na kterékoli policejní služebně,“ požádala policejní mluvčí případné svědky o spolupráci.

Podle jejích slov by taková informace mohla způsobit zásadní obrat ve vyšetřování.

Tragická nehoda na R46 v Prostějově, při které zahynulo šest lidí

Tragická nehoda na R46 v Prostějově, při které zemřelo šest lidí

2x foto DENÍK/Martin Zaoral

Odstraňování vraků po tragické nehodě na R46 v Prostějově, při které zemřelo šest lidí
Odstraňování vraků po tragické nehodě na R46 v Prostějově, při které zemřelo šest lidí
2x foto: DENÍK/Jiří Kopáč

Nehoda ucpala průjezd Prostějovem

Na uzavřené dálnici se tvořily dlouhé kolony, které se táhly až ke sjezdu u prostějovského Tesca.

Řidiči byli z uzavřené dálnice odkláněni přes Prostějov, doprava v centru města kolabovala. Auta stála nejen v Olomoucké a Dolní ulici, které vedou od nájezdů na dálnici, ale v podstatě také na celém městském okruhu.

Po odklizení zcela sešrotovaných vraků obou vozidel byl provoz na R46 před jedenáctou hodinou obnoven.