Policisté bezprostředně po příjezdu na místo nehody, jež se stala v pondělí 7. listopadu, nedokázali zemřelou osobu identifikovat. Nyní je ale jeho totožnost již známa.

„Šlo o příslušníka slovenské národnosti. Bylo mu dvacet devět let,“ přiblížil zástupce vedoucího oddělení v Hranicích Antonín Bouchal.

Podle jeho slov se následnou pitvou zjistilo, že dotyčný muž byl v osudný okamžik pod vlivem alkoholu. Jeho stav tak měl na následnou tragédii zřejmě největší podíl.

Také vzhledem k této skutečnosti se vyšetřovatelé přiklánějí k verzi, že šlo o nešťastnou náhodu. Zároveň totiž bylo vyloučeno cizí zavinění.

Antonín Bouchal přiblížil, jak k této tragédii došlo. V inkriminovaný moment vjížděla souprava do mírné pravotočivé zatáčky. Před kolejištěm ale stál náklaďák a opilý mladík tak přijíždějící vlak neviděl.

„Brzdná dráha vlaku byla čtyři sta metrů. Muž se ale pohyboval v místech, kde neměl co dělat. Bylo to asi tři sta metrů za nástupištěm,“ uvedl Bouchal, jenž tak potvrdil, že strojvedoucí nemohl vzniklé situaci zabránit.

Nehoda zcela zastavila na několik desítek minut dopravu, poté místem vlaky projížděly na jedné traťové koleji. Kvůli této nehodě a další podobné situaci, která se odehrála ve stejný den na Ostravsku, nabíraly vlaky až několikahodinová zpoždění.

Nehoda u Bělotína: sebevraždu nelze potvrdit

Přesně jeden týden před touto srážkou se stala podobná nehoda také na Bělotínsku. V tomto případě vše nahrává tomu, že dvaapadesátiletý muž z Hranic spáchal sebevraždu. Přesná příčina ale zřejmě už navždy zůstane zahalena tajemstvím.

„Definitivní verze není a asi ani nikdy nebude. Muž totiž nenechal dopis na rozloučenou, proto sebevraždu nemůžeme potvrdit. S jistotou ale můžeme říct, že bylo vyloučeno zavinění jiné osoby,“ řekl Antonín Bouchal.

Také tato nehoda na železniční dráze způsobila vleklá zpoždění. Asi čtyřicet minut přes místo incidentu vlaky nejezdily vůbec, později se obnovil provoz alespoň jednokolejně.