Při střetu se železniční soupravou utrpěl tak rozsáhlá poranění, že ho nezachránil ani rychlý převoz do nemocnice. Na následky těžkých poranění zemřel.

„Neštěstí se stalo na osmé koleji druhého nástupiště. Osobní vlak vyjížděl z Přerova ve směru na Prosenice a ujel asi dvě stě metrů, když do jeho jízdní dráhy znenadání vstoupil muž.

Přestože strojvedoucí použil rychlobrzdu, neštěstí už na tak krátkou vzdálenost nedokázal zabránit,“ uvedla přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková. Osobní vlak byl podle zaměstnanců Českých drah v té tobě plně naložený lidmi.

„Nikomu se nic nestalo, ale lidé z toho byli v šoku. Na ostatních nástupištích byli navíc další cestující, kteří čekali na vlak,“ přiblížil jeden ze zaměstnanců Českých drah.

Těžce zraněného muže převezl vůz zdravotnické záchranné služby do olomoucké fakultní nemocnice. „Už v době transportu byla prognóza přežití nejistá. Zemřel na následky rozsáhlých poranění krátce po převozu do nemocnice,“ doplnila mluvčí Sedláčková.

Podle ní byla nařízena soudní pitva. Tragická událost měla vliv na dopravu v železniční stanici v Přerově. „Osobní vlak ihned ukončil jízdu a ostatní spoje pomalu projížděly uvedeným místem po vedlejších kolejích,“ upřesnila mluvčí.

Na Přerovsku se letos jedná o třetí případ sebevraždy, která se stala v kolejišti. V únoru tímto způsobem ukončil život dvaatřicetiletý mladík z Opatovic, který skočil pod vlak v Teplicích nad Bečvou.

O měsíc dříve vyhasl také život devětatřicetiletého muže na železničním přejezdu v Hustopečích nad Bečvou.