Ve směru od Potštátu na Olšovec jel dvacetiletý řidič dodávkou značky MercedesBenz Vito, který z nezjištěných příčin nezvládl průjezd mírnou pravotočivou zatáčkou a přejel do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucím osobním autem značky vozidlem Toyota Aygo, které řídila jednasedmdesátiletá žena.

„Došlo k čelnímu střetu mezi oběma auty. Řidička svým zraněním podlehla na místě," uvedla Miluše Zajícová, mluvčí přerovské policie.

K události vyrazily dvě posádky s lékařem výjezdového stanoviště v Hranicích a vrtulník letecké záchranné služby z Olomouce. Před dojezdem zdravotníku prováděli laickou resuscitaci u vážně zraněné osoby další zúčastnění.

Zdroj: Youtube

„Na místě zdravotníci nalezli celkem pět zraněných osob, z toho tři ve velmi vážném stavu. U jednasedmde­sátileté ženy pokračovali v rozšířené resuscitaci při zástavě srdeční i dechové, bohužel paní utrpěla mnohačetná zranění a na následky svým zraněním na místě podlehla," popsal situaci mluvčí krajské Zdravotnické záchranné služby Zdeněk Hošák.

Její spolujezdec, sedmasedmdesátiletý muž, utrpěl poranění v oblasti hrudníku a zlomeniny žeber.

„Po komplexní prohlídce, zajištění invazivního vstupu s následnou aplikací léčiv a celkové imobilizaci, navíc s podezřením na vnitřní krvácení v oblasti břicha, byl přepraven letecky na oddělení urgentního příjmu Fakultní nemocnice v Olomouci," doplnil Hošák.

Na stejné místo putoval sanitním vozidlem třetí vážně zraněný dvacetiletý muž, řidič druhého auta. Zdravotníci po komplexní prohlídce a zjištění zranění, vyslovili podezření na zlomeniny v oblasti žeber a stehna.

Další dva mladíci stejného stáří utrpěli lehká zranění a byli přepraveni do nemocnice v Hranicích.

Na místě zasahovali také profesionální hasiči z Hranic a dobrovolná jednotka z Olšovce.

„Vypomohli s transporty všech zraněných k následným převozům do nemocnic. Na místě taktéž provedli nutná bezpečností opatření, zajištění vozidel proti případnému vzniku požáru a kontrolu stavu uniklých provozních kapalin," řekl za hasiče Zdeněk Hošák.

Ještě před transportem byla u mladého řidiče provedena dechová zkouška na alkohol, která byla pozitivní s výsledkem 0,36 promile.

„Opakovaná zkouška se již nedělala z důvodu jeho zranění a nutnosti převozu do nemocnice. V nemocnici byl proveden odběr krve ke zjištění hladiny alkoholu a zda nebyl pod vlivem omamných látek," řekla dále Miluše Zajícová. U zesnulé byla nařízena soudní pitva. Škoda na autech byla vyčíslena na tři sta tisíc korun.

„Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro trestný čin usmrcení z nedbalosti s maximální trestní sazbou odnětí svobody až na šest let," uzavřela policejní mluvčí.