Jen během pondělka prošetřovali policisté tři srážky aut se zvěří. První případ se stal v pondělí kolem šesté hodiny ráno na čtyřproudé silnici mezi Slavíčí a Hranicemi.

„Nákladní vůz značky Iveco jel ve směru od Slavíče a do cesty mu vběhla srna. Řidič nedokázal na tak krátkou vzdálenost auto ubrzdit a došlo ke střetu. Srna z místa odběhla a ani přivolaní policisté ji v okolí nenašli,“ řekla přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Škoda na autě šestadvacetiletého řidiče je 30 tisíc korun. K další srážce se zvěří došlo ve stejný den o půl sedmé ráno na silnici u Staré Vsi.

„Řidič nákladního vozu Citroen Berlingo jel od Holešova na Starou Ves a cestu mu zkřížila srna. Ta ale srážku s autem nepřežila a náraz ji odhodil do příkopu,“ vylíčila mluvčí. Provedená dechová zkouška byla u šestadvaceti­letého řidiče negativní a škodu na autě vyčíslil na 50 tisíc korun.

Srážku s autem nepřežil ani zajíc, který mezi obcemi Opatovice a Malhotice vběhl do cesty vozidlu značky Škoda Octavia.

„Nehoda se stala v pondělí ve tři čtvrtě na jedenáct v noci. Uhynulé zvíře předali policisté hospodáři mysliveckého sdružení, který vyčíslil škodu na 1 tisíc korun. Řidič nebyl pod vlivem alkoholu a oprava auta ho bude stát 10 tisíc,“ uzavřela Sedláčková.