„Dvaačtyřiceti­letému řidiči Renaultu Thalia, který jel ve směru od obce Vysoká, vběhl do cesty srnec," popsala první událost krajská policejní mluvčí Irena Urbánková.

Zvíře srážku s autem nepřežilo a uhynulo. Alkohol u řidiče vyloučila dechová zkouška a škoda byla vyčíslena na 15 tisíc korun.

K další srážce se zvěří došlo ve stejný den po čtvrté hodině ráno na silnici ve směru od Nového Jičína na Hranice. Třiadvacetiletému řidiči renaultu vběhla do cesty srna, kterou náraz odhodil mimo vozovku. Po střetu s autem utekla. Škoda na autě je 16 tisíc korun.

Čtyřicetitisícovou škodu si vyžádala srážka vozidla Toyota se srnou, ke které došlo ve středu před šestou hodinou ráno mezi Všechovicemi a Kelčí. Srna tentokrát zkřížila cestu pětatřicetileté řidičce, jedoucí na Kelč. Srna po nárazu odběhla do pole. Majitelka vyčíslila škodu na 40 tisíc.

Poslední nehoda se stala ve čtvrtek v Partutovicích. Tentokrát se stal obětí srážky s autem zajíc, který vběhl do jízdní dráhy pětapadesátiletému řidiči Škody Fabie, projíždějícímu kolem místního družstva. Zajíc po nárazu odběhl do zahrad. Škoda je 5 tisíc korun.