Za obcí Bělotín vstoupil do kolejiště dvaapadesátiletý muž, kterého smetl projíždějící rychlík. Strojvedoucí už nedokázal střetu zabránit. Policisté okolnosti případu prošetřují.

„Muž vstoupil asi dva kilometry za obcí Bělotín bezprostředně do jízdní dráhy projíždějící vlakové soupravě. Při srážce s rychlíkem utrpěl vážná zranění, která byla neslučitelná se životem a jimž na místě podlehl,“ uvedla přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Bližší okolnosti prošetřuje také drážní inspekce.

„Nehoda se stala ve 3 hodiny 52 minut, kdy došlo ke střetu rychlíku na trase Cheb – Košice s osobou, která byla usmrcena. Protože ke střetu došlo v prostoru veřejnosti nepřístupném, je jednou z pravděpodobných verzí i to, že se jednalo o sebevraždu,“ uvedl mluvčí drážní inspekce Martin Drápal.

Podle regionální mluvčí Českých drah Kateřiny Šubové nejezdily asi čtyřicet minut po této události vlaky vůbec, později se obnovil provoz alespoň na jedné traťové koleji.

„Protože k neštěstí došlo na hlavní koridorové trati mezi Ostravou a Olomoucí, nabraly vlaky zpoždění. Provoz byl naplno obnoven krátce po osmé hodině ráno,“ dodala Šubová.