„Příliš podrobností k tomuto případu řici nemohu. Jedná se o ženu, která se narodila v roce 1979. Byla nalezena v oblasti u supermarketu Kaufland v Hranicích. Zprávu na policii oznámil člověk, možná její přítel, který tam s ní zpravidla pobýval. Jedná se o osoby bez trvalého bydliště, tedy v podstatě o bezdomovce,“ řekla přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Co ukáže pitva?

O příčinách úmrtí se zatím může pouze spekulovat.

„Ke zjištění příčiny úmrtí, byla nařízena soudní pitva,“ doplnila tisková mluvčí.

Co přesně úmrtí dvaatřicetileté ženy předcházelo, se samozřejmě snažila zjistit také policie.

„Verzí je hned několik. Když to přeženu, vyšetřujeme přirozené úmrtí kvůli zdravotním problémům až po vraždu. Tu jsme ale po prohledání místa i těla zemřelé vyloučili,“ řekl vrchní komisař přerovské kriminální policie Marek Nádvorník.

Také podle jeho slov ale přesnou příčinu úmrtí určí až nařízená pitva, na jejíž závěry by se nemělo čekat dlouho. „Výsledky pitvy bychom měli znát do dvou dnů,“ dodal Nádvorník.

Další informace k tomuto případu se ale zdráhal zveřejnit.

„Jde o velice citlivou záležitost. I lidé bez domova mají své příbuzné. Také s ohledem k pozůstalým bych nyní nechtěl další okolnosti případu uvádět,“ konstatoval Nádvorník.

Mrtvý na verandě

Také v polovině října se v Hranicích stal případ, při kterém musela policie řešit úmrtí nechtěně objevené zemřelé osoby. V pátek dopoledne 14. října totiž obyvatelka Hranic na verandě výminku svého domu našla neznámého mrtvého muže. Policie následně zjistila jeho totožnost a věk. Bylo mu šedesát čtyři let.

Přivolaný lékař tehdy pouze na místě konstatoval smrt, rovnou však vyloučil známky násilí. Také následná zdravotní pitva prokázala, že muž zemřel přirozenou smrtí.