Na místě pádu kluzáku v Hranicích byli ihned kolemjedoucí řidiči, kteří pilotovi poskytli první pomoc. Jeho život se snažili zachránit i přivolaní zdravotničtí záchranáři. Nepodařilo se jim to. Jednačtyřicetiletý muž z Hranicka zemřel.

„S největší pravděpodobností se nehoda stala při přistávacím manévru, protože před nehodou se ještě pilot spojil s věží, kde požádal o přistání. Bohužel pilot na následky zranění na místě zemřel. Příčiny nehody budeme nyní vyšetřovat společně s leteckou inspekcí,“ popsal krajský policejní mluvčí Libor Hejtman.

Slyšeli jsme velkou ránu

U místa tragédie zastavilo několik motoristů. „Uslyšel jsem velkou ránu, tak jsem se hned podíval z okna a viděl jsem, co se stalo. Auta na místě zastavila a chlapi běželi hned k místu. Vytáhli pilota z kabiny a snažili se mu poskytnout první pomoc,“ popsal událost muž, který bydlí nedaleko kruhového objezdu.

Na místě zasahovaly čtyři hasičské jednotky. Profesionální ze stanic Hranice a Lipník nad Bečvou, z řad dobrovolných hasičů k pomoci také jednotku Hranice a Drahotuše.

„Následky nehody jsou tragické. Hasiči ihned po příjezdu asistovali zdravotníkům při resuscitaci pilota. Ten bohužel na následky nehody zemřel. Místo nyní zabezpečujeme, aby nedošlo k zahoření,“ informoval krátce po nehodě mluvčí krajských hasičů Zdeněk Hošák.

Podle jeho slov vyčkají hasiči na místě do příjezdu odborné letecké skupiny.

„Hasiči v závěru provedou manipulaci s letadlem a odstranění z kruhového objezdu mimo komunikaci,“ doplnil odpoledne Zdeněk Hošák.

Bouralo se i na letišti v Přerově

Ve středu dopoledne řešili přerovští policisté také leteckou nehodu na letišti v Přerově.

„V jednomotorovém dvoumístném ultralehkém letadle se nacházel pilot a jeden cestující. Podle prvotního zjištění došlo k nehodě pravděpodobně při přistávání. Při dosedávání letadla na dráhu došlo k opakovanému poskočení a dopadu na přední pevnou podvozkovou nohu s kolem, která se zlomila,“ popsal krajský policejní mluvčí Libor Hejtman.

Podle jeho slov došlo následně k poškození třílisté vrtule, v důsledku jejího kontaktu s povrchem dráhy. Ke zranění osob nedošlo.

„Hmotná škoda na letadle byla předběžně vyčíslena na 500 tisíc korun. Škoda na dráze letiště nevznikla,“ dodal mluvčí. Dechová zkouška na alkohol byla u čtyřicetiletého pilota negativní.

Ilustrační foto
Vánoční trhy v Hranicích budou delší a pestřejší. MKZ dostala přidáno
Hranická rocková kapela Traktor
Výběry hvězd, Traktor i Marek Ztracený. SK Hranice oslaví 100 let ve velkém