„Ležel v posteli ve stanovém přístřešku, který byl postavený na otevřené kůlně ze dřeva,“ popsala Eva Koláčková z přerovské policie.

Dodala, že lékař rychlé záchranné služby, který dorazil na místo, neshledal žádné známky cizího zavinění. „Přesto jsme nařídili soudní pitvu. Teprve ta určí, proč muž zemřel. S největší pravděpodobností bylo jednou z hlavních příčin podchlazení,“ doplnila Koláčková.

Policisté na místě zjistili, že poškozený původně pracoval jako noční hlídač v jedné z polomských firem. Často přespával v jejím areálu. „Před dvěma a půl lety jej vedení společnosti propustilo, a tak skončil na ulici. Po celou dobu bydlel střídavě u několika sousedů,“ uvedl šéf hranických kriminalistů Marek Nádvorník.

Dodal, že s mužem nikdy nebyly žádné problémy. „Byl to tichý člověk, který skoro ani nevycházel mezi lidi. Chodil jen na procházky se svým německým ovčákem. O psa se teď stará rodina, která mrtvému jako poslední poskytla na několik dní střechu nad hlavou,“ poznamenal kriminalista Nádvorník.

Petra Poláková-Uvírová a Kateřina Kapková