"Dle zjištěných skutečností došlo k havárii vozidla tak, že devětačtyřicetiletý řidič jel od Hranic na Lipník nad Bečvou a plně se nevěnoval řízení, protože si sundával horní část oblečení. Následně najel na obrubník, který lemoval silnici a poškodil skleněnou výplň protihlukové stěny," vysvětlila policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Výplň pod náporem následně praskla a poškodila okno přilehlého domu. Aby toho nebylo málo, jedna z pneumatik nákladního auta se prorazila a došlo ke smyku, přičemž náklaďák přejel do levého jízdního pruhu a poškodil vozidlo Audi, které jelo ve stejném směru.

"Souprava přejela do protisměru, kde se převrátila na bok. Při nehodě utrpěl řidič lehké zranění a byl převezen do hranické nemocnice. Dechová zkouška na možné požití alkoholických nápojů byla negativní. Ke zranění dalších osob nedošlo," sdělila policejní mluvčí.

Policejní hlídka po nehodě řídila dopravu kyvadlově do té doby, než provedli překládku cementu a než bylo vozidlo odtaženo. Předběžnou škodu vyčíslili na 1 813 000 korun. Nehodu nadále šetří policisté z dopravního inspektorátu.