„Během Velikonoc se nic mimořádného nestalo. Zaznamenali jsme sice několik dopravních nehod, ty se však obešly bez zranění. Letošním svátkům tradičně vévodil alkohol. Ze čtyř havárií na okrese zavinili opilí řidiči hned dvě,“ shrnula přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Do sloupku s dopravní značkou a veřejného osvětlení narazila v sobotu v noci šestadvacetiletá řidička, která bourala opilá v ulici Šířava v Přerově. Mladá žena jela v osobním voze Opel ve směru na Čechovu ulici.

Před budovou hasičské zbrojnice se plně nevěnovala řízení a vyjela na chodník. Vzala s sebou při tom sloupek dopravní značky a poničila také patku sloupu veřejného osvětlení. Auto poté odstavila před vjezdem do zbrojnice. „Při havárii žena zraněná nebyla, nadýchala ale 2, 26 promile alkoholu,“ upřesnila dále mluvčí.

Na autě je hmotná škoda za 20 tisíc korun, na sloupku značky a osvětlení pak 8 tisíc. Řidička je podezřelá z ohrožení pod vlivem návykové látky.

Ani výslech na služebně neodradil od jízdy autem dalšího opilého řidiče vozu Škoda Felicia. Čtyřiadvacetiletého muže kontrolovala hlídka v neděli kolem druhé hodiny ráno na silnici ve Vinarech. Nadýchal 2, 57 promile, a byl proto eskortován na služebnu. Musel se navíc podrobit odběru krve v nemocnici kvůli zjištění hladiny alkoholu.

„Mladíka vyšetřovatelé propustili na svobodu asi ve čtyři ráno a už po pěti hodinách znovu usedl za volant. U hasičské nádrže ve Vinarech se dostal při couvání do protisměru a boural. Levým bokem auta narazil do nákladního vozu Mazda, které zde nechal odstavené jeho majitel,“ popsala dále Sedláčková.

Nehoda se obešla bez zranění, dechová zkouška ale prokázala, že opilý řidič stále nevystřízlivěl. Nadýchal totiž 2, 20 promile alkoholu. Hříšníkovi policisté na místě zadrželi řidičský průkaz a hrozí mu obvinění z ohrožení pod vlivem návykové látky. Škoda na nákladním autě Mazda je 40 tisíc, na škodovce pak 5 tisíc.

Dalšího opilce zadrželi policisté v sobotu kolem půlnoci v Čechově ulici v Přerově. Dvaačtyřicetiletý řidič vozu Volkswagen nadýchal při policejní kontrole 1, 71 promile alkoholu. V noci na pondělí ohrožoval bezpečnost provozu také jednadvacetiletý řidič vozu Mitsubishi, který jel po silnici v Troubkách a měl přes 1, 2 promile.