V pondělí 13. dubna po druhé hodině odpolední vyhasl život mladého spolujezdce a řidič vozidla značky Audi byl těžce zraněn. K tragické nehodě došlo mezi obcemi Všechovice a Kelč. Jednadvacetiletý řidič nezvládl průjezd zatáčkou. Vyjel mimo silnici, kde se s autem nejdříve otřel o jeden strom a do druhého pak čelně narazil,“ řekl Ivo Mitáček, tiskový mluvčí hasičů Zlínského kraje.

Na místo události vyjela jako první jednotka profesionálních hasičů z Hranic. Až cestou k místu havárie hasiči zjistili, že překročili hranici svého regionu do území Zlínského kraje. Na místo proto vyjeli hasiči z Valašského Meziříčí. Ti potvrdili těžké zranění řidiče a úmrtí čtyřiadvacetiletého spolujezdce.

Jeho tělo museli hasiči z Hranic vyprostit z vraku vozidla, které také zajistili proti případnému požáru a úniku provozních kapalin. Těžce zraněnému řidiči poskytli první pomoc kolemjedoucí šoféři, kteří u nehody zastavili.

Na místo musel přiletět vrtulník letecké zdravotnické služby, který si pacienta převzal a transportoval ho do nemocnice. Provoz na silnici byl po dobu zásahu částečně omezen.

Ani častější policejní hlídky o velikonočních svátcích nedokázaly řadu řidičů přimět k zodpovědnější jízdě. Podle policejních statistik zemřelo o prodlouženém víkendu na silnicích nejméně deset lidí. Velký podíl na dopravních nehodách mají motorkáři, kteří po déle trvající zimě poprvé vyrazili do terénu.