K první nehodě došlo v pátek krátce před desátou hodinou dopolední u obce Troubky. „Osmnáctiletý řidič jel osobním vozidlem Suzuki Swift od Troubek na Citov. Při průjezdu levotočivou zatáčkou nepřizpůsobil rychlost vozidla stavu a povaze komunikace a s vozidlem havaroval," uvedla přerovská policejní mluvčí Irena Urbánková.

Mladík vyjel ze svého jízdního pruhu na pás travnatého porostu, kde čelně narazil do stromu. Po nárazu byla přední část vozidla zcela zdeformována. „Rychlá záchranná služba převezla zraněného řidiče do přerovské nemocnice, kde bylo zjištěno, že utrpěl těžké zranění a jeho léčení bude trvat nejméně čtyři týdny," dodala.

Alkohol byl u řidiče na místě vyloučen dechovou zkouškou. „Škoda na vozidle byla vyčíslena na třicet tisíc korun," doplnila.

Další dopravní nehoda, tentokrát s lehkým zraněním, se stala v pátek odpoledne v Hustopečích nad Bečvou. Jednatřicetiletý řidič Mercedesu jel od nádraží směrem do centra městyse. Při jízdě však nedodržel bezpečnou vzdálenost od před ním jedoucího auta Chevrolet, které řídil dvaapadesátiletý řidič. Mercedes narazil do jeho zadní části a odhodil ho tak dopředu. „Došlo k lehkému zranění řidiče Chevroletu, který byl policejní hlídkou převezen do hranické nemocnice k ošetření," sdělila policejní mluvčí.

Podle lékařské zprávy si jeho zranění vyžádá léčení pět až sedm dnů. „Škoda na vozidlech byla vyčíslena na sedmdesát tisíc korun," dodala.

Lehké zranění si vyžádala i dopravní nehoda, která se stala v pátek po šesté hodině večer na ulici Zábraní v Kozlovicích. „Čtyřiatřicetiletý řidič si zaparkoval auto Renault u pravého okraje vozovky a v okamžiku, kdy otevíral levé dveře ze strany řidiče, přehlédl dvaatřicetiletého cyklistu, který jeho vozidlo objížděl," vypověděla mluvčí.

Mladík jedoucí na kole do otevřených dveří narazil a upadl na vozovku. „Zraněný cyklista byl ošetřen v přerovské nemocnici, podle lékařské zprávy jeho léčení bude trvat maximálně deset dnů. Celková škoda na vozidle, kole a oblečení je deset tisíc korun," uvedla.

Alkohol figuroval v nehodě, která se stala v sobotu mezi pátou až sedmou hodinou ranní mezi Sobíškami a Bukem. „Dvaadvacetiletý řidič auta Mitsubishi Galant nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou z důvodu nepřiměřené rychlosti řízení vozidla a vyjel mimo vozovku do řepného pole," řekla mluvčí přerovské policie.

V poli pokračoval v jízdě a zhruba po osmdesáti metrech se pokusil přes příkrý svah vyjet zpět na silnici. To se mu sice podařilo, ale při tomto manévru čelně narazil do stromu a s autem se převrátil. Až krátce před sedmou hodinou ho nalezl v bezvědomí manželský pár ze Sobíšek. „Ti na místo okamžitě přivolali rychlou záchrannou službu, která řidiče po příjezdu probrala z bezvědomí. Ten pak na místě potvrdil, že před jízdou požil alkohol," řekla mluvčí.

Pro tomto zjištění mu policisté nařídili odběr žilní krve v nemocnici, kde mladý muž stráví zhruba jeden týden na léčení. „Hmotná škoda činí osmatřicet tisíc korun," sdělila.

Bez zranění se obešla nehoda, která se odehrála v sobotu odpoledne v obci Teplice nad Bečvou. „Pětadvacetiletý cizinec, jedoucí s návěsní soupravou Volvo od Hranic na Černotín, plně nevěnoval řízení vozidla a pravou částí soupravy najel na nezpevněný okraj vozovky. Přitom zadní částí návěsu zachytil o strom," uvedla mluvčí přerovské policie.

Díky tomu se vysypal náklad prázdných sklenic. Na místě proto museli zasáhnout hraničtí hasiči, kteří vozovku uklidili. „Škoda na prázdných sklenicích byla spočtena na sto padesát tisíc korun, na návěsu na sedmdesát tisíc korun a na listnatém stromě na pět tisíc korun," doplnila.

Řidiči dostal blokovou pokutu ve výši dva tisíce korun.

Poslední víkendová havárie se stala pětatřicetiletému cyklistovi v neděli po devatenácté hodině na cyklostezce mezi Lobodicemi a Zářičím. „Při jízdě se plně nevěnoval řízení kola a upadl na cyklostezku k silničnímu příkopu. Díky pádu si způsobil těžké zranění s přesně nestanovenou dobou léčení," sdělila přerovská policejní mluvčí Irena Urbánková.

Po incidentu byl převezen do přerovské nemocnice, kde byl hospitalizován. „Ke škodě na kole nedošlo. Okolnosti havárie jsou nadále v šetření," uzavřela.

(kre)