Rychlík jel od Krnova směrem na Olomouc, neštěstí se stalo na přejezdu v Olomoucké ulici. Modernizovaná vlaková souprava Regionova tlačila po srážce terénní hondu před sebou asi 150 metrů.

"Řidič motorového vozidla Honda vjel na přejezd v době, kdy tudy projížděl vlak a došlo ke srážce. Muž v autě utrpěl těžké zranění, kterému na místě podlehl. Ve vlaku nebyl nikdo zraněn," informovala olomoucká policejní mluvčí Jitka Dolejšová.

"Okolnosti tragické dopravní nehody se vyšetřují, z předběžných poznatků vyplývá, že řidič pravděpodobně nerespektoval výstražné znamení," uvedla mluvčí. Pro cestující České dráhy vypravily náhradní autobusy, trať byla od nehody neprůjezdná čtyři hodiny. "Rychlíky nahradily autobusy mezi Moravským Berounem a Olomoucí a zpět," vysvětlila mluvčí Českých drah Kateřina Šubová.

Osobní a spěšné vlaky byly autobusy nahrazeny v úseku Hlubočky - Mariánské údolí. Nárazem do automobilu prasklo potrubí lokomotivy, ta nebyla schopná z místa nehody odjet. "Hasiči navíc odstřihávali auto, které bylo do lokomotivy zaklíněné," vysvětlila zdržení na trati mluvčí drah.

Na místo nehody musí přijet náhradní lokomotiva, která nepojízdný vlak odtáhla.