Od minulého víkendu šetřili policisté v regionu nejméně pět případů, v nichž sehrály roli motorky nebo kola. Ve Výklekách nastartoval motocykl sedmnáctiletý mladík, aniž by k tomu měl řidičské oprávnění.

„Motocykl byl navíc bez registrační značky a bez platného pojištění,“ dodala k tomu Michaela Sedláčková, přerovská policejní mluvčí.

Mladík nedodržel bezpečnou vzdálenost a narazil do dalšího motocyklu, který jel před ním a který vůbec nebyl nahlášen v evidenci motorových vozidel, natož aby měl platnou pojistku. „Viník nehody musel být kvůli zranění letecky přepraven do Fakultní nemocnice v Olomouci,“ řekla mluvčí.

Kuriózní nehodě přihlíželi v pondělí pozdě večer na hlavní třídě v Hranicích náhodní kolemjdoucí. Alkoholem opojený cyklista si zřejmě netroufl na silnici, a tak se vydal po chodníku.

Ztratil však rovnováhu, sjel na vozovku a tam upadl na zem. „Tvrdil, že na vině jsou vyjeté koleje,“ sdělila Sedláčková s tím, že i pro něj musela přijet rychlá záchranná služba. „Dechová zkouška ukázala, že měl 2,11 promile v krvi,“ prozradila mluvčí. Případ je řešen jako přestupek.

Ne vždy si však za svá zranění mohli cyklisté a motocyklisté sami. V Přerově nedal v tomto týdnu přednost muži na kole řidič volkswagenu, přestože mu to dopravní značení přikazovalo.

Po nevyhnutelném střetu přelétl cyklista přes kapotu a utrpěl tak vážné zranění, že lékaři nevyloučili možné komplikace nebo trvalé následky. „Řidič vozidla je podezřelý z trestného činu ublížení na zdraví a hrozí mu trest až na dvě léta nebo zákaz řízení,“ nastínila mluvčí možné důsledky.