Bylo jen dílem náhody, že v tu dobu po jinak frekventované ulici neprocházel zrovna chodec.

Město má kolem budovy svého úřadu již delší dobu nataženu výstražnou pásku, která chodce upozorňuje na to, že je bezpečnější přejít na druhou stranu vozovky. Sníh ale spadl téměř na celou její šířku, takže se v tomto případě páska naprosto minula účinkem.

„Je to věc, která se může stát každému. Město je určitě pro tyto případy pojištěno a já budu rozhodně uplatňovat náhradu škody, která mi vznikla,“ uvedl Tomáš Piňos, řidič vozidla, na které sníh spadl.

Spolu s ním seděli ještě uvnitř v autě další dva muži a ti se oba shodli na tom, že byl pro ně šok, když jim zčista jasna začal na hlavu padat sníh s úlomky skla. Shodou okolností jela právě za poškozeným vozem policejní dodávka a její hlídka tak mohla nehodu okamžitě zadokumentovat.

„Ukazuje to na to, jak je sníh na střechách zrádný,“ komentoval událost mluvčí města Hranic Petr Bakovský.

Podle něj byla střecha zámku ve své spodní části od sněhu očištěna z plošiny městské společnosti Ekoltes.

„Sníh ale sjel až shora, kam už se technika nedosáhla. Nabral větší rychlost než se dalo čekat a spadl až do vozovky,“ uvedl Bakovský s tím, že se sice jedná o nepříjemnou záležitost, která se ale naštěstí obešla bez zranění.

Hodinu poté, co sněhová masa rozbila střešní okno projíždějícího vozidla, přijeli na místo hasiči. Ti však mohli jen konstatovat, že v současné době nemají techniku k odklízení sněhu z tak velké výšky k dispozici. Proto byla na pomoc přivolána plošina z nedaleké obce Střítež nad Ludinou.

„Další opatření, které jsme okamžitě přijali, bylo to, že výstražná páska kolem zámku byla posunuta dále do vozovky,“ uzavřel Bakovský.