„Řidič se nevěnoval řízení a přehlédl v blízkosti křižovatky chodkyni, která přecházela po přechodu pro chodce ve směru od marketu Tesco k vlakovému nádraží. Po střetu byla žena odhozena na sloup veřejného osvětlení,“ informovala přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Chodkyně utrpěla vážná zranění, která si vyžádají nejméně roční léčbu. Z místa nehody byla transportována do Fakultní nemocnice v Olomouci. „Pacientka utrpěla těžká poranění v oblasti hrudníku, páteře, pánve a končetin. Momentálně je ve stabilizovaném stavu. Je však uvedena do umělého spánku na přístrojích a lékaři nevylučují, že ji bude nutné operovat,“ sdělil ke stavu pacientky mluvčí fakultní nemocnice Egon Havrlant.

Dechová zkouška byla u řidiče negativní a k jeho zranění nedošlo. Škoda na vozidle byla vyčíslena na 15 tisíc korun. Muž je podezřelý z trestného činu ublížení na zdraví. Podle policistů mu hrozí odnětí svobody na půl roku měsíců až pět let, případně peněžitý trest.

Přerovští policisté zaznamenali v letošním roce už jednu závažnou nehodu, ke které došlo na přechodu pro chodce. Stala se začátkem ledna v Kokorách.

Seniorku zde srazil na osvětleném a označeném přechodu pro chodce osmadvacetiletý řidič. Tato událost však měla tragický následek. Žena vážným zraněním na místě podlehla.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNEK:

Žena zemřela po srážce s autem