VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ostatní sporty

14.11.2018

Podzimní běhy mimo dráhu hranickým atletům sedí

Že snesou srovnání i s velkou konkurencí nejpočetnějších závodů v regionu, předvádí na podzim hraničtí atleti všech kategorií.

14.11.2018

Hynčica z Judo Hranice vybojoval reprezentační bronz

V sobotu 10. listopadu se sportovci z Judo Hranice vydali hned na tři závody. Navštívili Polsko, Slovensko a nedaleký Vsetín. Z každého turnaje si dovezli cenné zkušenosti a několik medailí.

12.11.2018

Oslabené Cementáře přejel plzeňský válec

FOTOGALERIE / Bez gólmana Kučerky, nejlepšího střelce Indráka či výrazné letní posily Mlotka utrpěli hraničtí házenkáři na palubovce elitního extraligového celku z Plzně nejvyšší porážku sezony.

7.11.2018

Indrák po derby zamířil do nemocnice se dvěma zraněními. Je to radost, smál se

Po odchodu Martina Stržínka, Jaroslava Zemánka či Zdeňka Čadry je to právě on, kdo zatím převzal hlavní střeleckou taktovku Cementářů. Úderná spojka Michal Indrák je mezi osmičkou nejlepších střelců extraligy a s 42 góly vede klubový žebříček hranických házenkářů.

6.11.2018

Hraničtí judisté Bezděk a Tomečková jsou mistry republiky

FOTOGALERIE / Poslední mistrovství republiky jednotlivců v judu se minulou sobotu uskutečnilo v Brně.

6.11.2018

Hranický atlet Podjukl ovládl RunTour, excelovat také v Itálii

Seriál běžeckých závodů RunTour pod patronací České pojišťovny patří mezi největší u nás. V letošním roce navštívil už sedm měst, poslední zastávka v Pardubicích z uplynulé soboty se do celkového pořadí nezapočítává.

5.11.2018

Pád zpět na zem. Cementáři nezvládli domácí derby s Kopřivnicí

Po skvělé vítězné šňůře tvrdě narazili. Hraničtí házenkáři v sobotu dopoledne v derby podlehli v domácí hale Kopřivnici až nečekaně snadno o pět branek. Třetí místo extraligové tabulky tak neuhájili a klesli o tři pozice.

1.11.2018

Výhra v Novém Veselí posunula Cementáře na parádní třetí místo!

Takhle jsme je v posledních dvou sezonách neznali. Házenkáři Hranic ve středu v Novém Veselí soupeři připravili první domácí porážku sezony, sami zvítězili počtvrté v řadě, a co víc – v tabulce extraligy se posunuli na krásné třetí místo.

30.10.2018

Judista Beran přepsal železářskou historii!

Hned sedm judistů Železa Hranice z devíti bojovalo o medaile na mistrovství republiky mužů a žen v Jičíně. V těžké konkurenci se jim podařilo získat zlatou a stříbrnou medaili, jedno čtvrté místo a hned čtyři zastoupení v elitní pětce.

25.10.2018

Judo Hranice přivezlo devět medailí z žákovského mistrovství republiky

O víkendu 20. a 21. října proběhlo v Ostravě mistrovství České republiky žactva v judu. V sobotu se představili mladší žáci a žákyně, v neděli přišli na řádu starší žáci a žákyně. Už samotný postup mezi top judisty v této věkové kategorii byl pro oddíl Judo Hranice obrovským úspěchem a zisk mistrovských medailí je zcela vynikající výsledek.

25.10.2018

Kolář stíhal reprezentanty. Z Pražské chodecké hodinovky si odnesl bronz

V sobotu 20. října se v Praze konal šestý ročník Pražské chodecké hodinovky. Velmi solidně obsazeného závodu se zúčastnil také stále se zlepšující hranický chodec Rostislav Kolář. Díky skvělému výkonu vybojoval bronzovou medaili.

22.10.2018

BĚHEJ VALACHY vyhrál Tomáš Lichý, vítězi celé tour jsou Šťastný a Skřivánková

Tři stovky dospělých a k tomu dvě stě dětí se zapojilo do běžeckého závodu BĚHEJ VALACHY, jímž vyvrcholil v sobotu 20. října ve Velkých Karlovicích šestý ročník seriálu VALACHY TOUR. Vítězem se stal jeden z hlavních favoritů, Tomáš Lichý, mezi ženami Tereza Tvarůžková.

21.10.2018

Námořní rallye vyhrál brněnský tým Hyveco

V pátek se rozhodlo o mistrovi České republiky v námořní rallye, která se konala v Chorvatsku. Celá akce trvala pět dní a až do posledního dne byla velmi vyrovnaná.

16.10.2018

Hraničtí atleti dovezli čtyři medaile ze Šternberku

Devátá zastávka letošního ročníku Běžeckého poháru dětí a mládeže Olomouckého kraje se konala v sobotu 6. října ve Šternberku.

16.10.2018

Sobotní závod Běhej Valachy láká na dvě trasy a slunečné babí léto

Terénním běžeckým závodem Běhej Valachy vyvrcholí v sobotu 20. října šestý ročník seriálu VALACHY TOUR ve Velkých Karlovicích. Předpověď počasí pro něj slibuje ideální podmínky.

11.10.2018

Litovel bojovala, Hranice ale potvrdily roli favorita

Televizní utkání se stalo kořistí favorita, outsider z Hané ale ve středu neprodal kůži lacino.

9.10.2018

Hraničtí atleti skončili v baráži čtvrtí, ženy páté

Po velmi úspěšné základní části letošní druhé ligy, kdy hranické družstvo mužů všechna kola vyhrálo a vybojovalo si tak možnost uspořádat baráž na domácí půdě, atleti v hranických dresech okusili porážku. V sobotu 29. září se do Hranic sjelo devět týmů mužů a deset týmů žen, aby se utkalo v baráži o postup do I. ligy na Moravě a ve Slezsku.

9.10.2018

GC Radíkov potvrdil ligovou formu a uspořádal rekordně obsazený turnaj

Rekordní hráčskou účast zaznamenal sobotní golfový turnaj v Radíkově nazvaný Trumf Challenge. Třetího ročníku akce se zúčastnilo 44 hráčů ze sedmi klubů včetně jednoho zahraničního účastníka z Anglie. Prvenství však zůstalo doma díky hráči GC Radíkov Jiřímu Krumniklovi.

9.10.2018

Ve stopách Krpálka! Judista Bezděk veze medaili z olympiády

Pro hranický sport jde o úspěch gigantických rozměrů. Odchovanec Judo Železo Hranice Martin Bezděk v pondělí vybojoval pro české barvy olympijskou medaili. Zní vám to přemrštěně? Samozřejmě se jedná o stříbro z právě probíhající olympiády mládeže v Buenos Aires, o Bězděkovi se i díky tomuto úspěchu mluví jako o možném nástupci Lukáše Krpálka.

8.10.2018

Cementáři přes špatný úvod zvládli drama s Duklou

Drama se šťastným koncem. Házenkáři Hranic potvrdili solidní výkony z úvodu extraligy domácím vítězstvím 28:27 nad pražskou Duklou.

3.10.2018

Hranická vrhačka Odstrčilová získala dvě medaile na mistrovství Moravy

Atletické mistrovství Moravy a Slezska je pro kategorii mladšího žactva v individuálních disciplínách vrcholem sezony. To letošní se konalo v neděli 30. září v Blansku. Hranický atletický oddíl na tuto soutěž vyslat tři zástupce. Konkurence byla veliká, sjelo se celkem 373 závodníků z 38 moravských oddílů.

3.10.2018

Hranice hostí atletické mistrovství republiky staršího žactva

Atletický stadion v Hranicích je na podzim plně vytížený. Po mistrovství Moravy a Slezska družstev staršího žactva a baráži o I. ligu na Moravě a ve Slezsku se zde bude konat další soutěž vysoké úrovně, tentokrát dokonce té nejvyšší.

3.10.2018

Zkušení judisté Železa dovezli tři medaile z mistrovství republiky

V sobotu se v Praze uskutečnilo otevřené mistrovství republiky kategorie Masters, tedy mezinárodní závody nad 30 let. Judo Železo Hranice reprezentovali čtyři borci, ti se mezi zástupci Polska, Německa, Slovenska a dalších zemí neztratili.

3.10.2018

Hranice mají dva mistry Moravy v BMX!

Poslední ze závodů seriálu Moravské BMX ligy se jel na bikrosové dráze v Uničově. Skvělou formu a vyrovnané výkony po celou sezonu potvrdili hraničtí jezdci Marek Smékal v kategorii Cruiser a Michal Křištof v elitní kategorii Men 17+.

29.9.2018

Škoda první půle. Cementáři v Jičíně prohráli o gól

Rychlá stíhací jízda v závěru na body nestačila. Házenkáři Hranic ve 4. kole Strabag Rail Extraligy nestačili na Jičín.

28.9.2018

Děti si zatrénovaly s olympioničkou

Zatrénovat si s olympionikem, vyzkoušet si nejrůznější sportovní stanoviště, hlavně ale vést děti k pohybu, který jim v dnešní době až příliš často chybí. To je hlavní cíl Sazka olympijského víceboje.

26.9.2018

Vítězové radíkovské "jamkovky" potvrdili formu i ve hře na rány

Nejdůležitější turnaj sezony GC Radíkov – dvoudenní mistrovství klubu ve hře na rány se o víkendu uskutečnilo na golfovém hřišti v Radíkově. Roli favorita při něm potvrdili vítězové jamkové hry Jan Grygar a Alžběta Jeřábková.

25.9.2018

Judo Hranice na největším českém turnaji vybojovalo sedm medailí

Patnáct judistů a judistek z oddílu Judo Hranice se v neděli 16. září zúčastnilo největšího českého turnaje pro všechny věkové kategorie, který se konal v Brně. Svými výkony se rozhodně mezi 1156 závodníky z mnoha zemí neztratili a domů přivezli hned sedm medailí a čtyři bodovaná sedmá místa. Své zástupce zde oddíl měl i v sobotu. Se ziskem dvou zlatých medailí se zařadil mezi nejlepší kluby turnaje.

25.9.2018

Mladí atleti SK Hranice dovezli čtrnáct medailí z krajských přeborů

Krajské přebory žákovských kategorií letos připadly na září. Starší žactvo mělo dostaveníčko ve středu 12. září v Šumperku, mladší žactvo se sjelo o týden později do Prostějova.

24.9.2018

Cementáři zaskočili Lovosice skvělou obranou a slavili druhou výhru

Vstup do sezony vypadá velice slibně. Házenkáři Hranic zatím v extralize předvádí skvělé výkony, v sobotu na domácí palubovce připravili první porážku silným Lovosicím.

19.9.2018

GC Radíkov uspořádal kvalitně obsazený turnaj a zná mistry ve hře na jamky

Vysokou úroveň měl sobotní turnaj dvojic na golfovém hřišti v Radíkově. Účast hráčů z devíti klubů slibovala zajímavou podívanou, což se jen potvrdilo.

17.9.2018

Hranice v Bohumíně ztratily vyhraný zápas. Naše hloupost, říká kouč

Třetí remíza v řadě a celkem čtvrtá v sezoně. Fotbalisté Hranic jsou v divizi králem, co se nerozhodných výsledků týče.

12.9.2018

Prohra se vztyčenou hlavou. Cementáři hodně trápili mistra z Karviné

Před zraky televizních kamer a bez hlavního trenéra Libora Hrabala, který si plnil pracovní povinnosti, nastoupili hraničtí házenkáři ke středeční předehrávce 2. kola Strabag Rail Extraligy v Karviné.

11.9.2018

První ostrý start po prázdninách Judu Hranice vyšel na jedničku

Poslední týden prázdnin strávili judisté z Judo Hranice na přípravném kempu v Potštátě a hned první školní týden je čekal v sobotu ostrý start na turnaji v Raškovicích, kam kromě moravských oddílů dorazily i výpravy z Polska a Slovenska. Dvacet čtyři hranických zástupců vybojovalo dvaadvacet medailí a domů si odvezlo pohár za druhé místo v soutěži družstev, hned za domácím celkem.

11.9.2018

Bikrosová dráha v Hranicích hostila další ročník mezinárodního Intercupu

Konec prázdnin patřil v bikrosovém kalendáři jak je již zvykem hranické dráze, kde se jel 21. ročník dvoudenního mezinárodního závodu Intercup 2018. Bohužel mu moc nepřálo počasí, když celý víkend střídavě pršelo. I přesto se zde představilo přes 130 jezdců z Čech, Slovenska a Polska.

10.9.2018

Skvělá premiéra. Cementáři přejeli Brno díky suverénní první půli

Velmi povedený vstup do nové extraligové sezony mají za sebou házenkáři Hranic. V sobotu dopoledne na domácím hřišti díky perfektnímu výkonu v prvním poločase rozstříleli Brno 31:24 a do tabulky tak zapsali první dva body.

7.9.2018

Kouč Cementu Hrabal: Většina přípravy se mi líbila, teď to přenést do extraligy

Fanoušci házené se dočkali. Nejvyšší soutěž v republice startuje.

4.9.2018

Hranický atlet Podjukl dovezl stříbro z mistrovství republiky

Ani v letošním roce nebude atletický oddíl SK Hranice bez medaile z vrcholné celorepublikové akce. V sobotu a neděli se v Ostravě konalo mistrovství republiky do 22 let a hranická atletika zde měla dva zástupce.

4.9.2018

Author Šela Marathon překonal trable a vydařil se! Králem se stal Adel

Nedlouho před závodem řešili pořadatelé letošního Author Šela Marathonu existenční problémy. Kalamita v lesích na trati závodu totiž způsobila nepříjemnou změnu termínu z tradičního května na podzimní termín.

28.8.2018

Veteránka Podjuklová pomohla reprezentaci ke stříbru z mezistátního utkání

Svůj první reprezentační start má za sebou hranická atletka Iva Podjuklová. Ve svých 43 letech se nominovala na mezistátní atletické utkání veteránů v chorvatském Čakovci, které proběhlo v sobotu 25. srpna.

27.8.2018

Turnaj čtyř v Hranicích ovládlo Brno, Cementáři skončili třetí

Minulý rok poprvé Cementáři v domácí hale uspořádali sérii přípravných utkání s názvem Turnaj čtyř. Tentokrát se v pátek a v sobotu v Hranicích představili kromě domácích také házenkáři Frýdku-Místku, Brna a účastníka nejvyšší slovenské soutěže TJ Strojár Malacky. Z vítězství se radovali Brněnští, kteří všechna svá utkání ovládli. Domácí skončili třetí.

24.8.2018

Víkend v Hranicích bude patřit bikrosu! Zkusíte si zajezdit?

Oddíl BMX AMK Kemp Hranice zve všechny své příznivce na 21. ročník mezinárodního dvojzávodu Intercup 2018, který se uskuteční již tento víkend. Jeho součástí tohoto bude i závod Horbik pro neregistrované jezdce z řad veřejnosti. Zkusíte si adrenalinovou jízdu na vlastní kůži?

22.8.2018

Hraničtí atleti v létě nezahálejí. Dostálová zářila ve Zlíně

Prázdniny jsou sice časem dovolených, ale atleti z oddílu SK Hranice rozhodně nezahálejí, trénují a závodí na dráze i mimo ni.

7.8.2018

Hranický překážkář Podjukl je šestý v republice

Pouze jednoho zástupce měla hranická atletika na vrcholu domácí sezony – na mistrovství republiky mužů a žen na dráze v sobotu a neděli 28. - 29. července v Kladně.

4.8.2018

VALACHY MANa vyhrál Grebík, mezi ženami kralovala Erbenová-Karásková

Rekordních tisíc sportovců se zapojilo do triatlonového závodu VALACHY MAN, který se konal v horkém pátku 3. srpna u vodní nádrže Na Stanoch v Novém Hrozenkově. Vítězem se stal junior Radim Grebík, mezi ženami šampionka Helena Erbenová Karásková. Největší veřejný amatérský triatlon u nás s intervalovým startem byl opět vyprodaný dlouho dopředu.

2.8.2018

František Kubínek: Na Valachách je vždy krásně

ROZHOVOR / Loňského VALACHY MANa v silné konkurenci vyhrál. Z letošních bojů o medaili sice Františka Kubínka vyřadilo zranění po nešťastné únorové autonehodě, přesto nebude 3. srpna v Novém Hrozenkově chybět. 

31.7.2018

Tisícovka sportovců a vyprodáno. Triatlon VALACHY MAN opět láme rekordy

Triatlonový závod VALACHY MAN opět potvrzuje popularitu mezi sportovci. Pořadatelé hlásí vyprodáno. V pátek 3. srpna tak u vodní nádrže Na Stanoch známé také jako Balaton v Novém Hrozenkově poměří síly tisíc sportovců – dětí i dospělých.

19.7.2018

Cementáři už trénují. Cíl pro další sezonu? Zrychlit hru, říká kouč

Omladit, zrychlit a hlavně zpátky do play-off. Vize hranických házenkářů pro nadcházející extraligový ročník je jasná. Prvním krokem k jejímu naplnění je kvalitní letní příprava, která pod vedením trenéra Libora Hrabala Cementářům odstartovala v pondělí.

18.7.2018

Pivo a běh spojí hranická Pivní míle

Čtyři kola, čtyři piva, jedna party. To je podstata unikátního sportu z amerických univerzit 90. let. V sobotu 4. srpna jej přinese na Moravu druhý ročník Pivní míle Hranice.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT