Zúčastní se ho téměř devět stovek běžců.

Centrum města bude sloužit závodníkům jako terén dosud neznámý, a stane se tak místem startu, ale i cíle závodu.

„Sobotní program začne v 10 hodin závodem tříčlenných štafet s centrem na louce pod hradem Helfštýnem. Zhruba kolem 13. hodiny bude konec závodu a všechny věkové kategorie od mladších žáků až po veterány se přesunou do historického centra Lipníku, kde se uskuteční závod v disciplíně zvané sprint," pověděl Miroslav Přikryl, starosta Lipníku nad Bečvou.

„Nejen sportovci si přijdou na své. Během závodu bude na podiu na náměstí T. G. Masaryka také kulturní program," dodal.

Sprint v orientačním podání představuje zhruba tříkilometrovou trať. Vítězné časy v jednotlivých kategoriích by se měly pohybovat okolo 12 minut. Start závodu bude intervalový, vyhlášení a tedy konec závodu je naplánováno na 19. hodinu na náměstí.

Víkendový program bude pokračovat v neděli od 10.00 opět štafetovým závodem s centrem na stejném místě, na louce pod hradem. Zpestřením tohoto závodu bude i průběh samotným Helfštýnem.

V případě pěkného počasí bude vyhlášení celkových výsledků zahájeno seskokem parašutistů. V rámci celé „trojkombinace" proběhne i víceutkání žákovských výběrů jednotlivých krajů. Zde se očekává, že družstvo domácího Olomouckého kraje bude bojovat o medailové umístění a potvrdí tak svá úspěšná vystoupení na páté letní olympiádě dětí a mládeže České republiky.

Závod byl zařazen do předběžného seznamu akcí orientačního běhu, které by měla natáčet Česká televize a záznam vysílat na svém sportovním kanálu ČT4.