„Když jsem si v půlce finálové jízdy uvědomil, že jsem na druhém místě a v zádech mi řve šest tisíc diváků, měl jsem co dělat, abych ta řídítka nepustil,“ ohlížel se Adam Hladík za velkým úspěchem. „Jakmile jsem po těsném fotofiniši zjistil, že jsem opravdu druhý, byl jsem radostí bez sebe a cítil jsem obrovské zadostiučinění za všechno to, co jsem pro tenhle vysněný okamžik obětoval,“ rozplýval se nadějný jezdec.

Stříbrný stupínek je o to cennější, že Zolder v létě hostí také mistrovství světa BMX. Dubnových závodů se tak zúčastnila kompletní evropská špička včetně závodníků z celého světa. Celkem se jich v kategorii Junior sešlo 115.

Zolder není konečná

Adam Hladík útočil na finálovou účast i v sobotním závodě, v semifinále však po hromadném pádu v poslední zatáčce skončil pátý, celkově tedy na 9. - 10. místě. O den později si ale vše vynahradil.

Hranický biker o sobě na evropské scéně dává vědět. Už dva týdny před belgickým Zolderem se umístil ve finálové osmičce na Evropském poháru v italské Veroně. Nyní má před sebou další závody Evropského i Světového poháru a my se můžeme těšit na další skvělé výsledky.