Závod se jel již tradičně v hale, ve které se staví trať až na poslední chvíli, a tak vypadala dráha hodně měkce. To se potvrdilo při pátečním tréninku, kdy se všichni jezdci na rozměklé trati hodně trápili a ani příliš velké skoky téměř nikdo neskočil.

Po protestu elitních jezdců se tři největší skoky zkracovaly, tudíž jezdce v sobotu ráno čekalo zase něco nového. Sobotní závod začal tréninky na opět velmi měkké a pomalé dráze a pokračoval kvalifikačními jízdami.

Jakub prošel jízdami velmi lehce a postupně se probojoval až do semifinále. Zde už se sešli téměř ti nejlepší jezdci z celé Evropy. Jakub po zbytečné chybě v poslední zatáčce dojel na pátém nepostupovém místě a získal deváté místo z celkového počtu asi 90 jezdců všech evropských zemí. V neděli se začínalo přímo závodem bez tréninků, jelikož pořadatelé měli strach, že by dráha nemusela vydržet.

Nakonec byla ale dráha v lepším stavu než předchozí dny. Nedělní závod odstartoval opět kvalifikačními jízdami, ve kterých si Jakub počínal suverénně a probojoval se opět až do semifinále. Tam došlo ke kolizi na první rovině, ale i přesto dokázal Hladík dojet na čtvrtém postupovém místě a dostat se do samotného finále. Ve finále ovšem neodstartoval podle představ a do cíle dojel na sedmém místě.

O víkendu 11. a 12. dubna se Adam Hladík a Jakub Hladík z Hranic zúčastnili letošního prvního závodu Českomoravského poháru, který se konal na nově postavené dráze v Nižboru nedaleko Berouna. Adam nastoupil do kategorie boys 8, ve které si vedl výborně, ale bohužel mu nepřálo štěstí.

Všechny jízdy se mu dařily jezdit na předních pozicích. Ve finále se po absolutně nejlepším startu dostal na první místo, v druhé zatáčce mu ovšem podjelo přední kolo, a tak po pádu dojel na místě osmém.

Na Jakuba čekal velice podobný průběh závodu. Všechny jízdy včetně semifinále dojel na předních pozicích, a tak postoupil do finále z prvního místa. Tam se po nepříliš vydařeném startu a kontaktu na první rovině dostal až na páté místo.

V poslední zatáčce se ještě pokusil o předjetí jezdců před ním, ale upadl, a tak dojel na neuspokojivém šestém místě.

Do Klatov se oba jezdci vypravili v sobotu 18. dubna. Zde se konal další závod Českomoravského poháru 2009. Adam Hladík a Jakub Hladík vyrazili na závody kvůli dlouhé cestě již v pátek odpoledne. Celý páteční den zde pršelo a nebylo tomu jinak ani v sobotu ráno. Celé dopoledne se diskutovalo o tom, zda se závody vůbec pojedou kvůli promočené dráze a neústupnému počasí. Kolem poledne se ovšem začalo vyjasňovat, a tak v jednu hodinu odpoledne mohly začít tréninky.

Dráha byla i po zlepšení počasí hodně pomalá a utahaná, a tak byly závody hlavně o fyzičce. Adam nenechal po celý den nic náhodě. Už v jízdách dokazoval, že má velké fyzické zásoby a svým soupeřům nedával šanci.

To potvrdil i ve finále, kde si dojel pro jasné první místo. Jakub dojel také všechny kvalifikační jízdy na prvních místech až na poslední, ve které ho na posledním skoku poznamenal nepříjemný pád a za cílovou lajnu doběhl jako třetí.

V semifinále si dojel pro postup do finále jako první. Mezi nejlepšími trefil Jakub výborný start a na první rovině se dostal na vedoucí pozici, na druhé namáhavé rovině ho ale předjel jezdec za ním a Jakub už se nedokázal vrátit na první místo. Do cíle tedy dojel jako druhý.

(hl)