Adéla Zdražilová je v kategorii žen prvním rokem a do Ostravy se mezi 24 vybraných závodnic na 400 metrů nominovala časem 58,09 s.

„Adéla má poměrně široký záběr disciplín, od sprintů po osmistovku, zvládá víceboj, venku se věnuje především trati 400 metrů překážek. V hale jí však nejlépe sedí právě čtyřstovka,“ uvedla trenérka Klára Úlehlová.

Svůj osobní rekord 58,09 s si Zdražilová zaběhla tři dny po mistrovství Moravy a Slezska v pětiboji. „Bylo pravděpodobné, že tam jsou ještě rezervy. A ty naplno využila právě na mistrovství republiky mužů a žen,“ zmínila Úlehlová.

Na postup do šestičlenného finále Adéla Zdražilová příliš pomýšlet nemohla, ale chtěla si zaběhnout nový osobní rekord, ideálně čas pod 58 s.

„Hned po startu bylo zřejmé, že Zdražilová běží na výborný čas. Na seběhu po 150 metrech si pohlídala třetí místo, na protilehlé rovince se stále držela za dvojicí favoritek a v tomto pořadí také děvčata doběhla do cíle,“ popsala Klára Úlehlová.

Zdražilové zasvítil na světelné tabuli čas 57,33 s. Parádní o tři čtvrtě vteřiny posunutý osobní rekord. Vrchol sezony, jak má být. V součtu všech běhů obsadila Zdražilová výborné deváté místo.

Na postup časem bylo potřeba běžet 56,45 s, vítězka posledního rozběhu postupovala přímo ještě pomalejším časem 56,63 s. Třeba to Zdražilové vyjde příští rok.

„Máme teď trochu zamotanou hlavu, jakou hlavní disciplínu zvolit na letní sezonu – 400 metrů hladkých, nebo s překážkami? Každopádně teď bude následovat zasloužený odpočinek a pak příprava na letní sezonu, do které budeme držet palce, hlavně ať vydrží zdraví,“ uzavřela trenérka Klára Úlehlová.