Šipkařská sezona začíná každoročně v září, přičemž na různých místech Přerovska se během podzimu odehrálo celkem devět turnajů.

„Náš tým hned po prvním roce nastoupil do druhé ligy a letos máme, dá se říci, náběh na postup do první ligy. Zatím jsme na druhém místě," nastínil aktuální situaci zástupce vedoucího Arnošťáků Libor Štěpaník.

Sezona po Vánocích začne posledním lednovým víkendem a poběží až do května. „Teď už většinu zápasů odehrajeme v domácím prostředí na Struhlovsku, kde máme dobré hrací podmínky, tři automaty a máme tam i vystavené poháry a šipkařské zboží," dodal Štěpaník. V každém zápase hrají čtyři hráči plus náhradníci.

Na zmíněném velkém finále v Čelčicích skončil Bartsch, Ondruch a Štěpaník na 65. místě, Kuchař byl devětačtyřicátý. Po Novém roce začne na nový ročník ČDS Cupu další kvalifikace. Proběhne celkem 24 kol, přičemž každý tým se musí zúčastnit nejméně deseti z nich. Nejlepší z hracích míst postupují do velkého finále, zbylé týmy se utkají v malém finále.

Kdo by si chtěl šipky vyzkoušet a připojit se k týmu, může navštívit herní místo U Arnošta a poměřit se s hranickým týmem. „Stačí přijít, zkusit si zahrát a uvidí se, kdo má jaké kvality. Pak už zbývá jen registrace jako profesionální hráč. Šipky mají svůj potenciál. Nejlepší hráči jezdí Českou republiku reprezentovat do zahraničí. Pořádají se také Open Cupy. Jeden z nich proběhl nedávno v Praze, kam se sjeli nejlepší světoví šipkaři. Je to zážitek si s nimi zahrát," podotkl Štěpaník.

Sestava: vedoucí týmu Vladimír Bartsch, Libor Štěpaník, Radim Kuchař, Miroslav Chyška, Martin Ondruch (jr)