Parádní závody zažil především Karel Brychta. V dálce mu pokus ze třetí série stačil na stříbrnou medaili. Ještě lépe se prezentoval na třístovce.

Před mistrovstvím Moravy a Slezska měl Brychta osobní rekord na 300 m 38,03 s. Ideální atletické počasí, skvěle načasovaná forma a touha po zlaté medaili jej však vyhecovaly k fantastickému času 36,61 s. Tím si zajistil nejen zlato, oddílový rekord až do mužské kategorie, ale především se vyhoupl do čela průběžných celorepublikových tabulek kategorie staršího žactva.

Výborně se dařilo i vrhačce Barboře Odstrčilové. Ve vrhu koulí už delší dobu stabilizovala svou výkonnost kolem 10,50 m. Bylo tedy jen otázkou času, kdy se trefí ideálně a poletí to až k 11 m. To se jí ve Znojmě povedlo v páté sérii, kdy tříkilogramové náčiní z její ruky dolétlo až na 11,24 m. Stříbrná medaile jí byla odměnou, v celorepublikových tabulkách jí nyní patří osmé místo.

Následně Odstrčilová nastoupila k hodu diskem, kterému se věnuje až od letošního roku a výkon 28,25 m jí stačil na čtvrté místo. V hodu oštěpem za výkon 30,29 m brala desáté místo.

Poslední hranickou zástupkyní na mistrovství Moravy a Slezska byla dálkařka Julie Číhalová. Ve druhé sérii předvedla 474 cm, což ji zařadilo na dvanácté místo.