Jako první se radovala ze stříbra Michaela Hynčicová, která běžela 100 m překážek žen. V silném protivětu, který toho dne na hlavní rovince panoval, zaběhla čas 16,56 s, což je čtvrt vteřiny za jejím nejlepším letošním časem.

Osobní rekord a stříbrná medaile, to byla odměna za předvedený výkon pro Petra Skřivánka na osmistovce mužů, s časem 1:56,47 min mohl být maximálně spokojený.

Vteřinu za osobním rekordem na čtyřstovce překážek žen zůstala Adéla Zdražilová, o lepší čas než 63,84 s jí připravila chyba na třetí překážce, stříbro jí však mohlo být satisfakcí.

Stejnou medaili vybojovala i dorostenka Kristýna Podjuklová v závodě na 3000 m, tuto trať však umí i lépe než 12:26,33 min.

Radost po závodě měla i za nepopulární čtvrté místo mezi ženami na 400 m veteránka Klára Úlehlová. Čas 61,59 s je její nejlepší za posledních 9 let.

Naopak ze čtvrtého místa byla smutná dorostenka Adéla Dostálová. V závodě na 800 m určitě myslela na výrazně lepší čas než 2:21,49 min, nicméně lepšímu času nenahrával průběh závodu se spoustou kolizí i únava po soustředění.

Čtvrté místo ze čtyřstovky překážek mužů si odvezl Ladislav Koutný, s časem 61,46 s však spokojený být nemohl. V závodě na 110 m překážek pak přidal šesté místo za čas 17,05 s.

Radost z osobního rekordu na dvoustovce mužů měl Tomáš Vašíček, za 23,71 s bral šesté místo.

Těsně za svou dcerou doběhla v závodě na 3000 m (běžely dohromady dorostenky, juniorky i ženy) Iva Podjuklová, v nezvykle početném startovním poli, kde běžela i česká reprezentantka Simona Vrzalová, doběhla na sedmém místě v čase 12:26,97 min. Osmé místo a nejlepší letošní výkon 500 cm si ze skoku dalekého dorostenek dovezla Julie Číhalová.

Čmelík osmý na MČR

Junior Martin Čmelík letos na konci června bojoval na svém prvním dráhovém Mistrovství ČR na 10 000 m, kde skončil pátý. Tentokrát si ale vyzkoušel poněkud jinou disciplínu. V sobotu 1. srpna se vydal do Domašova u Bělé pod Pradědem, kde proběhlo Mistrovství České republiky v běhu do vrchu.

Junioři běželi trať 6 km dlouhou s převýšením 660 m, 1 km asfalt a 5 km lesní cesty. Martin Čmelík tuto náročnou trať zvládl za 35:55 min., což mu vyneslo velmi pěkné osmé místo, za vítězem Davidem Bílkem z Ústí nad Orlicí zaostal o čtyři a půl minuty. (red)