Družstvo mužů letos prochází generační obměnou, když dlouholeté opory dostudovaly a vstup do praktického života se sportem zatím nesladily, lídr družstva Zbyněk Čech prakticky osaměl, a mladá generace (žáci a dorostenci) svou výkonností ještě na výraznější Zbyněk Čech je nejvýraznější člen týmu mužůbodové zisky nedosahuje. V prvním kole družstvo tentokrát podrželi věkem již veteráni. O velmi dobrém druhém místě (za mladým a početným celkem z Karviné) rozhodli především vrhači.

Ve svých disciplinách kraloval a maximální uznání za rekordní počet získaných bodů zaslouží Zbyněk Čech (vítěz výšky i trojskoku a čtvrtý v dálce - na snímku vpravo). Pavel Kukla, nejlepší z vrhačů, vybojoval stříbro v disku a přidal dvě čtvrtá místa v kouli a kladivu. Na druhém místě skončil i Jiří Šigut v oštěpu. Tady ho pěkně doplnili Petr Matěj – třetí, Jakub Vedra – čtvrtý a Matyáš Řihák – šestý. Jaroslavu Velčovskému se podařilo vybojovat bronz v kouli. Zbyněk Šebesta kladivo stále umí – třetí místo mu patřilo po právu. Obětavým výkonem se blýskl Petr Havránek. Ke třetímu místu z chůze přidal i šesté a sedmé z dlouhých a krátkých překážek. Svaťa Uvízl bodoval ve výšce (čtvrtý) a tentokrát sám držel vlajku sprinterů (100 m – 7., 200 m – 9.). Mezi siláky se prosadili i Jarda Kuchař (6. – koule, 9. – disk, 10.- oštěp) a Luboš Urban (šestý v kladivu, devátý v kouli). Další drobné bodové zisky přidali Vojta Podjukl, Tomáš Kalina, Zdeněk Podjukl, Kryštof Kučera, Tomáš Pepernik a Adam Orava.

Družstvu žen se dařilo obdobně. Letos je družstvo zatím nejpočetnější, jaké kdy bylo. Nestačilo pouze na tým Šumperku. Nejpočetnější sběratelkou bodů v prvním kole byla (stejně jako loni za celou ligu) hostující vrhačka Kristýna Hermannová. Ta zvítězila ve všem, k čemu nastoupila – koule, kladivo, disk. Klára Úlehlová vybojovala dvě stříbra na stovce hladké i s překážkami, na trati 400 m překážek skončila třetí. Johana Filipová obsadila druhá místa v kouli a disku, v hodu kladivem byla pátá. Druhé místo v této disciplíně obsadila Michaela Kasparová, přidala ještě dělené druhé místo ve skoku o tyči. V běhu na 5000 m doběhla třetí Iva Podjuklová, čtvrtá Halka Doubravová a pátá Zdeňka Tvrdá. Skvěle se prezentovala štafeta na 4× 100 m ve složení Lucie Důjková, Tereza Krausová, Petra Vašinová a Klára Úlehlová, která zvítězila. Dalšími členkami družstva byly ještě Jitka Svobodová, Martina Pfefferová, Kristýna Kadúchová a Eliška Konečná. (skA)