Těsně pod stupni vítězů zůstali Ladislav procházka (předžáci) a Kristýna Podjuklová, kteří doběhli čtvrtí. Terezie Kočnarová skončila pátá (předžačky), Martin Zápotocký šestý (mladší žáci) a jeho sestra Tereza dvanáctá (předžačky). O konečném pořadí v Běžeckém poháru se rozhodne v posledních dvou závodech – v Běhu s Klokanem v Olomouci a v Běhu Šternberským parkem (18.10.). Hraničtí závodníci si v průběžném pořadí nevedou vůbec špatně.

Podzim na dráze

Druhá část letošní atletické sezony na dráze spěje pomalu ke svému konci. V sobotu 13. září vyjela čtveřice mladých hranických atletů hostujících za olomoucká družstva dorostu a juniorů do Třince na třetí kolo soutěže družstev. Matyáš Řihák zde vybojoval body za šesté místo v oštěpu (49,72 m) a dvě sedmá místa v disku (43,22 m) a v kouli (13,95 m). Za olomoucké dorostence závodí letos Vojtěch Podjukl a Adam Orava. Vojta zvítězil v běhu na 3000 m v novém osobním rekordu 9:24,81 min.

Adam si nový osobák zaběhl v závodě na 300 m překážek (42,73 s), vyzkoušel si hladkou stovku (12,22 s), krátké překážky nakonec neběžel, jelikož byl diskvalifikován pro předčasný start. Dorostenka Kristýna Kadúchová se vrací na závodní dráhu po pauze způsobené boreliózou, v Třinci doběhla čtvrtá v závodě na 1500 m (5:43,91 min.). Všechna tři olomoucká družstva postoupila do celorepublikového finále.

V úterý 16. září proběhlo v Prostějově třetí kolo Krajské soutěže družstev mladšího žactva, závod byl zároveň Krajským přeborem jednotlivců. V hranickém dresu startovali Tomáš Krist a Tereza Kostruchová. Tomáš startoval v bězích na 60 m (10,51 s) a 150 m (27,02 s) a ve skoku dalekém (2,62 m). Terka zvládla hladkou šedesátku za 9,85 s, do dálky skočila 2,99 m a míčkem hodila 23,66 m. Ani jednomu se nepovedlo umístit v první desítce, ale oba zkušenosti se závoděním teprve sbírají.

Na Velké ceně Prostějova v neděli nechyběl Adam Orava, který běžel 110 m překážek. Svůj druhý start na této disciplíně však v nový osobní rekord nepřetavil, časem 16,95 s obsadil čtvrté místo. (skA)