Tu první vybojoval mezi dorostenci na trati 3000 m Vojtěch Podjukl. Vojta se více než polovinu trati statečně držel favorita závodu i plánu rozvrženého na čas 9:40 min. V závěru mu ovšem došly síly a zvolnil tempo. Druhé místo i tak s přehledem udržel a čas 9:51,82 min. je jeho novým osobním rekordem. Po tomto náročném závodu si Vojta vystřihl ještě tréninkově patnáctistovku, bylo vidět, že všechny síly nechal na své hlavní trati 3000 m, poloviční trať dokončil na devátém místě za 4:49,64 min.Vojtěch Podjukl a Kristýna Kadúchová

Podobně náročnou porci dvou vytrvaleckých tratí absolvovala v Bratislavě dorostenka Kristýna Kadúchová. Kristýna začala s atletikou před necelým rokem, už nyní ale vykazuje velký talent a hlavně vysokou tréninkovou morálku. Jako první nastoupila k závodu na 800 m. Doběhla devátá v novém osobním rekordu 2:35,03 min.

Za tři hodiny se postavila na start závodu na 1500 m, který jí svým tempem sedí mnohem více. Průběh závodu neměla Kristýna zrovna nejlepší, tempo trochu kolísalo a stále musela bojovat se soupeřkami o výhodnou pozici u mantinelu. Do cíle doběhla zcela vyčerpaná v dalším „osobáku" 5:26,87 min. Vzhledem k tomu, že běžely dohromady s juniorkami a ženami, nevěděla hned, kolikátá byla mezi dorostenkami. O to větší byla její radost, když zjistila, že je druhá.

O třetí stříbro se postaral Zbyněk Čech mezi muži v trojskoku. Medaile se sice cení, ale radostí po závodě Zbyňa zrovna „neskákal". Předvedl výkon 12,97 m, což je daleko za jeho osobním rekordem.

Konkurence v mužském trojskoku zkrátka letos nebyla tak vysoká, jako v minulých letech, kdy medaile vysely třeba až za hranicí 14 m. Rozhodně spokojenější mohl být se skokem vysokým, kde bral za výkon 180 cm čtvrté místo.

Dva závody měl v Bratislavě naplánované i dorostenec Adam Orava. Těšil se především na svou hlavní disciplínu: skok vysoký. Ta mu ale nakonec radost nepřinesla, skončil se zápisem NM, což znamená, nepřekonal svou základní výšku.

Ve společné soutěži mužů, juniorů a dorostenců zvolili pořadatelé až nesmyslně vysokou základní výšku 175 cm. Adam už má sice skočeno o necelý decimetr více, ale vždy se potřebuje pořádně rozeskákat na nižších výškách, což zde nešlo. Náladu si trochu spravil v závodě na 200 m, jeden ovál zvládl za 25,85 s, do první desítky se sice nevlezl, ale závod byl pro něj spíše jen testem rychlosti.

Pátým do hranické party byl mezi muži sprinter Tomáš Vašíček. Pro Toma to byly teprve třetí oficiální atletické závody. V nejkratším sprintu na 60 m se mu nepodařilo zopakovat osobní rekord z Olomouce (7,46 s), za čas 7,53 s si vysloužil celkově jedenácté místo. Závěrečnou dvoustovku zvládl za 25,07 s, v celkovém součtu běhů obsadil pátou pozici. (skA)