Čmelík se již delší dobu úspěšně věnuje běhům mimo dráhu a letos se svoje běhání pro radost rozhodl posunout na vyšší úroveň a oslovil oddíl SK Hranice. Ten ve svých řadách velmi rád přivítal takového závodníka.

Běchovice byly jeho prvním „mistrovským“ závodem a počínal si výborně. V nabitém startovním poli kategorie juniorů se držel nedaleko těch nejlepších. V cíli byl šestý ve výborném čase 34:53 min. Čmelík bude jistě velkou posilou družstva mužů pro příští rok.

TRIUMF V DEŠTIVÉM VALMEZU

Minulou sobotu pak Martin Čmelík nechyběl na deštivém tradičním Běhu Valašským Meziříčím a hlavní desetikilometrový běh centrem města ovládl.

„Nečekal jsem, že se v tomhle počasí sejde tak silná konkurence. Dali mi docela zabrat,“ připustil v cíli nejrychlejší z téměř čtyřiceti účastníků hlavního běhu Martin Čmelík. „Vyšlo mi to takticky, i když po nepřepáleném začátku už jsem nevěřil, že se z druhého místa vypracuji do čela závodu. V předposledním kole se mi to podařilo, a ještě jsem si vytvořil bezpečný náskok,“ dodal osmnáctiletý běžec SK Hranice.

Autoři: Klára Úlehlová, Josef Beneš