Dle umístění se nejlépe vedlo Karlu Brychtovi, který byl jedním ze 30 vybraných závodníků na 300 m. Brychta se probojoval do finále, kde se mu však tolik nepodařilo. Z páté dráhy zaběhl čas 37,56 s a obsadil páté místo. Na medaili by si musel posunout osobní rekord minimálně o 15 setin.

Vrhačka Barbora Odstrčilová v Kolíně startovala ve dvou disciplínách. V pátek nastoupila ke kvalifikaci ve své silnější disciplíně – disku. V sobotu ji pak čekala nejdříve kvalifikace koule a pak finále disku, kam postoupila ze šestého místa kvalifikace.

V kouli to v součtu obou kvalifikačních skupin stačilo na celkové 24. místo. Ve finále disku Odstrčilová zabojovala ve třetím hodu a znovu si posunula hodnotu osobního rekordu, tentokrát na 32,46 m. V užším finále už se nezlepšila a tak brala za nový osobák výborné sedmé místo.

„Nutno dodat, že Odstrčilová je starší žákyně teprve prvním rokem a může na své výkony v této kategorii navázat ještě příští rok,“ uvedla Klára Úlehlová, trenérka SK Hranice.

Třetí do hranické party byla dálkařka Julie Číhalová. Ve vyrovnaném startovním poli jí výkon 499 cm z první série v součtu obou kvalifikačních skupin stačil na celkové 21. místo. Na postup do dvanáctičlenného finále stačilo skočit o pouhých 9 cm dále.

Hranice hostily jiný šampionát

Neděle 22. září patřila také mistrovství Moravy a Slezska mladšího žactva v Hranicích. Sjelo se sem celkem 343 závodníků z 36 moravských oddílů.

Neztratili se ani domácí závodníci. Skvěle se dařilo Kateřině Kasparové, která obsadila druhé místo v oštěpu za výborný výkon 37,44 m. Těsně pod stupni vítězů pak zůstala při závodě v hodu kriketovým míčkem, kde za hod dlouhý 50,64 m brala čtvrté místo.

Trojice hranických závodníků se představila na osmistovce. David Karola doběhl mezi mladšími žáky na devátém místě v čase 2:39,33 min.

Nebývale velká konkurence se sešla u dívek. Anna Švánová v součtu běhů obsadila celkové čtrnácté místo za čas 2:45,86 min, Vera Vítková si vysloužila za čas 2:58,58 min 28. příčku. Marie Kročová startovala na třístovce a bylo z toho 18. místo a čas 49,45 s.