Na posledním kole bylo počasí optimální – teplo, mírný větřík (ve sprintech, dálce a trojskoku trochu znehodnocoval výkony). Závody byly dobře připravené a proběhly hladce, účast byla prázdninově slabší. Toho domácí využili zejména v bězích, kde díky Žabíčkům, Sýkorům, Mikulenkovi a Petrášovi získali nečekané ale velmi příjemné body. Lídři družstva opět předvedli, že je na ně spoleh a vybojovali pět prvních míst.

Double tentokrát dosáhli Zbyněk Čech (dálka a trojskok, k tomu čtvrtý ve výšce) a Radek Masař (110 m překážek a 200 m). Pavel Kukla zvítězil v disku, v kouli skončil druhý a v kladivu čtvrtý. Zbyněk Šebesta bral stříbro v kladivu, na Zbyňka Moce ve stejné disciplině tentokrát vyšel bronz. Již uzdravený Jan Polášek doběhl na trati 3000 m na druhé pozici. Třetí skončil Jan Dostál na stovce, škoda že ho zdravotní stav nepustil na dvojnásobnou trať. Pomyslný bronz vybojovala i čtvrtkařská štafeta (Michal Sýkora, Žabíček ml., Petráš a Masař).

Největší kus práce odvedli v domácím kole opět vrhači – třicet bodů z jedné discipliny (kladivo v podání Šebesty, Moce, Kukly a Kaspara) je asi historický rekord. Vrhy a hody, tradiční slabina se letos díky jmenovaným borcům (tentokrát chyběli ještě Košař a Lindovský) staly oporou, předstihly i tradičně dobré sprinty a skoky, jejichž protagonisté (Masař, Čech, Mráz, Dostál) sice představují stále vysokou kvalitu, ale zůstávají letos bohužel ve svých disciplinách osamoceni. Střední a dlouhé tratě jsou pak příležitostí pro pracovité a obětavé závodníky a výrazněji se zde prosazují hlavně Polášek a Jurčák.

Družstvo žen SK Hranice v posledním kole čítalo šest závodnic. Svou disciplínu se podařilo vyhrát Kateřině Pokorné (800 m), přidala ještě páté místo na poloviční trati. Dvě stříbra vybojovala Klára Úlehlová (400 m, 400 m překážek).

Zdeňka Tvrdá doběhla druhá na 5000 m a třetí na 1500 m. Bronz na pětikilometrové trati vybojovala Halka Doubravová. Stejnou pozici obsadila i Michaela Kasparová v hodu kladivem. Martina Kopecká obsadila v běhu na 100 m sedmé místo. Celkově i v posledním kole obsadilo družstvo žen čtvrtou pozici, do baráže tedy postupuje také. (skA)