V sobotu 16. května startoval hranický závodník Rostislav Kolář na (podle neoficiálních statistik) prvním chodeckém závodě po covidové pandemii na světě v Rumburku. Na startu závodu na 10 000 m chůze se představilo pět mužů a čtyři ženy, nechyběli ani čeští reprezentanti Vít Hlaváč a Anežka Drahotová.

Rostislav Kolář si vedl velmi zdatně, když si připsal skalp české reprezentantky a v novém osobním i oddílovém rekordu 46:10,5 min si došel pro bronz. Týden na to se opět postavil na start chodeckého závodu, tentokrát to bylo v Turnově a distance 5000 m. Opět z toho byl nový osobní i oddílový rekord 22:23,5 min a druhé místo.

Litomyšl „okořenilo" škaredé počasí

V sobotu 23. května se závodilo nejen v Turnově, ale také v Litomyšli. A opět u toho nechyběli hraničtí atleti. Sedm statečných se pralo nejen se soupeři, ale také s počasím, které příliš sprintům a technickým disciplínám nepřálo. Dopoledne asi 10 stupňů, protivítr v cílové rovince a déšť, odpoledne naštěstí přestalo pršet a oteplilo se na "příjemných" 15 stupňů.

První do bloků zaklekl sprinter Tomáš Vašíček, v závodě na 100 m si doběhl pro čas 11,69 s. Dobře si na stovce vedla i Adéla Zdražilová, která zaznamenala čas 12,97 s, skvělý výkon pak podala na třístovce, kde si zaběhla pro nový osobní rekord 41,03 s.

Stejné disciplíny měla na programu i její trenérka Klára Úlehlová, která zahájila sezonu časy 13,99 s na stovku a 45,70 s na třístovku. Rovněž Veronika Svobodová běžela stovku a třístovku a byly z toho časy 14,39 s a 46,69 s.

Dvě hranické běžkyně běžely závod na 1000 m. Pro Adélu Dostálovou to byl první start po dlouhé pauze způsobené zraněním (musela vynechat celou halovou sezonu). Test dopadl dobře, do cíle doběhla v čase 3:13,40 min, tedy pět vteřin od osobního rekordu, což byl vzhledem k začátku sezóny a tamním podmínkám dobrý čas.

Kristýna Podjuklová se neodchýlila od svého standartu, když zaběhla čas 3:34,73 min. Jediná hranická závodnice, která se představila v technické disciplíně, byla dálkařka Julie Číhalová. Ta se po tréninkovém výpadku trochu prala s rozběhem a v prvním závodě sezóny tak zaznamenala výkon 481 cm.

Klára Úlehlová