Pro Barboru Odstrčilovou to už byla třetí zkušenost s republikovým šampionátem. Do Prahy se probojovala do závodu ve vrhu koulí. Cíl postoupit do finále však nesplnila.

První zajišťovací pokus sice nebyl úplně marný (10,67 m), v dalších pokusech se jí jej ovšem nepovedlo vylepšit, jak ona a její otec a zároveň trenér Roman Odstrčil předpokládali.

Postupně jí většina závodnic přehodila a na Odstrčilovou tak zbylo dvanácté místo. Nyní je třeba na nezdar zapomenout a soustředit se na letní sezonu, kde už se těší na svoji silnější disciplínu - hod diskem.

Ondřej Glet byl oproti Odstrčilové v úplně jiném postavení. Na republikový šampionát na běh na 3000 m se dostal mezi osmnáctku vybraných závodníků až jako druhý náhradník, navíc to pro něj bylo první mistrovství republiky (když nepočítáme krosovou republiku).

V neděli, kdy závod probíhal, se ale svěřenec trenérky Kláry Úlehlové cítil dobře, takže hned po startu se zařadil zhruba do dvou třetin startovního pole a zkusil překvapit.

„Asi kilometr se mu to dařilo, pak se ale začal postupně startovním polem propadat. Závěrečná kola již byla hodně na krev, ale ostudu rozhodně neudělal,“ uvedla Klára Úlehlová.

Glet doběhl sice poslední šestnáctý, ale zaběhl si skvělý osobní rekord 11:00,82 min.

Do konce letošní halové sezony už zbývá jenom mistrovství republiky veteránů v Jablonci nad Nisou, kam v sobotu 7. března vyrazí z hranického oddílu dvě závodnice – Klára Úlehlová a Iva Podjuklová. A tradiční legendární výškařský mítink Valašská laťka, kde by měli startovat Adam Orava a Zbyněk Čech. (red)