Z hranického atletického oddílu splnily limity dvě juniorky. Vynikajícího úspěchu dosáhla Petra Vašinová, když v běhu na 800 metrů ve velké konkurenci obsadila páté místo.

Do finále postoupila ze třetí příčky v prvním rozběhu. Ve finálovém běhu potom takticky vyčkala se silami do závěru a v cílové rovince předběhla dvě závodnice. Výsledný čas 2:18,59 minuty a páté místo na Mistrovství republiky jsou výborným výsledkem pro tuto mladou závodnici.

Ve druhém rozběhu na 800 metrů se představila druhá hranická atletka Magdaléna Havlínová. Průběh závodu neměla rozhodně jednoduchý. Od startu nechtěl nikdo dopředu, tak se této nevděčné role Magda ujala.

Odtáhla první tři kola, což se bohužel podepsalo na rychlosti v kole posledním. Doběhla pátá v čase 2:27,73 minut, to ovšem na postup do finále nestačilo.

Magda si na Mistrovství republiky vyzkoušela také poloviční trať. Čtyři sta metrů se ovšem běželo pouze hodinu po osmistovce. Ale i tak páté místo v rozběhu a čas 1:03,94 minut nejsou špatným výsledkem.

Obě závodnice jsou juniorky teprve prvním rokem, můžeme tedy očekávat, že výkonnostně ještě porostou. Hranická atletika má tak v těchto dvou svěřenkyních trenéra Miroslava Gadase velký potenciál do budoucna.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika

(kú)